Aivis Ceriņš ar mīļoto sievu Leldi Ceriņu.
Aivis Ceriņš ar mīļoto sievu Leldi Ceriņu.
Foto no Aivja Ceriņa privātā arhīva @aiviscerins

“Kāda vēl dzimstība un demogrāfija?” TV personība Aivis Ceriņš soctīklos uzsāk “karstu” diskusiju par privātajiem bērnudārziem un garajām rindām 79

Šovakar sociālajā vietnē “Twitter” TV24 raidījumu vadītājs Aivis Ceriņš uzsācis diskusiju, daloties domās par to, cik dārgi “ir ok” maksāt par privātajiem bērnudārziem, pat neņemot vērā, ka daļu summas finansē pašvaldība. Kā redzams diskusijā, viedokļi un situācijas ir dažādas – citi brīnās, kur ir tik lieli vecāku līdzmaksājumi, citi paceļ veco bērnudārzu rindu tēmu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Piemēram, Rūta Reinika komentāros norāda, ka Aivis ir izvēlējies, viņasprāt, dārgu bērnudārzu, jo arī viņas dēls apmeklē privāto bērnudārzu, taču summa mēnesī ir ap 100 eiro.

Tiem bērniem, kuri ir pašvaldību bērnudārzu rindā, kurai gals nav pienācis un tāpēc viņi iet privātajā bērnudārzā, daudzas pašvaldības piešķir vecākiem līdzfinansējumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā, piemēram, no 2022. gada Rīga par katru savu bērnu no pusotra līdz četriem gadiem maksā līdzfinansējumu 307.85 eiro mēnesī, bet par bērniem obligātajā izglītības vecumā līdzfinansējums ir 229.27 eiro. Mārupes novada atbalsts pirmsskolas izglītības ieguvei ir 325 eiro – bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam, bet 295 eiro – bērniem, kuriem nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei. Ķekavas novada mājaslapā rakstīts, ka 2022.gadā pašvaldības līdzfinansējums saglabāsies tāds pats, kā pērn – par bērniem no 1,5 gada līdz četru gadu vecumam – 277,90 eiro un par bērniem, kam nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei – 200,68 eiro mēnesī.

Katrā pašvaldībā šie noteikumi ir atšķirīgi, tāpat kā atbalsts par bērnu ēdināšanu.

Kāds ir tavs viedoklis par rindām, vecāku līdzmaksājuma apmēru – vai tas ir samērīgi attiecībā pret iegūto pakalpojumu un tā kvalitāti?

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.