Lielbritānijas karaliene Elizabete II.
Lielbritānijas karaliene Elizabete II.
Foto: AP/ PA/ ZUMAPRESS/ REUTERS/ EPA/ SCANPIX/ LETA

Karaliene Elizabete II veselības un gadu dēļ šobrīd vairs nepildīs savus pienākumus: tos uzņēmies princis Viljams 0

Koronavīrusa epidēmija ir izplatījusies visā pasaulē un mainījusi daudzu cilvēku plānus, tajā skaitā – pat britu karaliskajā ģimenē vīrusa draudi ir likuši mainīt plānotos pasākumus.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Karaliene Elizabete II vēl nesen turpināja pildīt savus pienākumus, neskatoties uz to, ka savu gadu dēļ (93 gadi) viņa atrodas riska grupā. Tomēr tā kā situācija tuvāko nedēļu laikā Lielbritānijā nesolās negaidīti uzlaboties, karaliene Elizabete II un viņas 98 gadus vecais vīrs, princis Filips ir devušies uz Vindzoras pili par nedēļu agrāk un epidēmijas dēļ viņi tur paliks līdz pat Lieldienām.

Karaliene šajās dienās izteikusi atbalstu ārstiem un zinātniekiem, kā arī uzrunājusi britus. “Mums visiem šajā laikā ir jāparāda sevi kā personības – tuvākajās dienās, nedēļās un pat mēnešos. Daudzi no mums mācēs un varēs atbalstīt viens otru grūtos brīžos, un mums visiem kopā ir jāparūpējas par to, lai cilvēki atrastos drošībā. Esmu pārliecināta, ka mēs tiksim galā ar šo uzdevumu,” – karaliene sacīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

No britu karaliskās ģimenes un pienākumiem tajā atteikušies princis Harijs un Megana Mārkla atbalstījuši karalienes lēmumu. Atrodoties pašizolācijā Kanādā, viņi esot uztraukušies par karalienes veselību, kura esot turpinājusi pildīt savus pienākumus. Tāpēc tagad, kad Elizabete II ir devusies tālāk no sabiedrības uz Vindzoras pili, Harijs un Megana publiski ir izteikuši viņai savu atbalstu.

Taču šī rīcība, kā izrādās, raisījusi asas diskusijas sociālajos tīklos. Tūkstošiem cilvēku atbalstījuši princi Hariju un Meganu, tomēr bija arī tādi, kas akcentēja, ka pēc tam, kad viņi ir atteikušies no karaliskās ģimenes, viņiem vairs nav nekādu tiesību publiski izteikties un atbalstīt britu karaliskās ģimenes pārstāvjus, jo viņi vairs nepieder pie britu karaliskās ģimenes.

“Atcerieties, Viņas Augstība karaliene lūdza neizdarīt nekādus oficiālus paziņojumus viņas vārdā vai viņu iesaistot”, “Viņiem vispār nav kauna!”, “Jūs jau vairs neesat britu karaliskā ģimene, atcerieties?”, “Paši nezina, ko grib!” – sociālajos tīklos rakstīja nokaitināti briti.

Zināms arī tas, ka savas veselības dēļ pašizolācijā atrodas arī karalienes Elizabetes II dēls princis Čārlzs ar sievu Kamillu, kas nozīmē to, ka šobrīd Keitai Midltonei un viņas vīram, princim Viljamam ir vēl vairāk pienākumu. Politologi un eksperti arī paziņojuši, ka, neraugoties uz nopietno situāciju pasaulē un valstī, monarhijai ir jābūt “fiziskam organismam, nevis virtuālam”. Ņemot vērā savu vecumu un labo veselības stāvokli, daudzi tiešie karalienes pienākumi šobrīd uzticēti princim Viljamam, kurš visas šī nedēļas arī aizstās karalieni Elizabeti II.

Karaliskās ģimenes biogrāfs Naidžels Keitons modelējis situāciju, ka, ja izrādītos, ka Keita Midltone gaida bērniņu šīs epidēmijas laikā, tad monarhu ģimenei būtu jālūdz princi Hariju mainīt lēmumu uz kādu laiku un pildīt šos pienākumus vecākā brāļa, prinča Viljama, vietā.

Reklāma
Reklāma

“Esmu pārliecināts, ka viņš šādā situācijā to izdarītu. Jo viņš izdarītu visu, lai parūpētos par savu vecmāmiņu karalieni Elizabeti II un savu tēvu, princi Čārlzu,” – sacīja eksperts.

Tajā pat laikā Megana Mārkla izteikusies, ka nekādā gadījumā nevēlas, ka britu karaliskajai ģimenei būtu kāda loma viņas dēla Ārčija audzināšanā. Viņa esot pārcēlusies uz Kanādu tāpēc, lai norobežotu savu dēlu no negācijām un emocionālā spiediena. Kopā ar savu vīru, princi Hariju un dēlu bijusī amerikāņu aktrise šobrīd atrodas pašizolācijā, Vankūverā (Kanādā).

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.