Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.
Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.
Foto-LETA

Kariņš: Eiropa ir kaujas situācijā; drošības dienestiem ciešāk jāsadarbojas 0

Eiropa pēc teroraktiem Parīzē faktiski ir kaujas situācijā, tāpēc dalībvalstīm un to drošības dienestiem ciešāk jāsadarbojas, žurnālistiem sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Reklāma
Reklāma
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka Francija pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm lūgusi palīdzību un ES līgumā ir pants, kas nosaka, ka šādās situācijās pārējās valstis nāk palīgā. Tiesa gan, pagaidām vēl neesot skaidrs, kā tieši pārējās ES valstis varētu Francijai palīdzēt, tāpēc dalībvalstis runās ar Parīzi, lai tiktu par šo jautājumu skaidrībā – patlaban skaidra plāna vēl nav.

Saskaņā ar Kariņa teikto, lai gan, visticamāk, attiecīgos teroraktus īstenojuši cilvēki, kas jau dzīvojuši ES, patlaban jārunā ne tikai par to, cik bēgļu katra dalībvalsts uzņems, bet arī par to, kā pašreizējā bēgļu krīze var vai nevar atsaukties uz drošību Eiropā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, komentējot iespējamo tālāko rīcību, Eiropas Parlamenta deputāts uzsvēra, ka ES nav tādas valsts, kas ar visiem izaicinājumiem varētu tikt galā vienatnē – savienības dalībvalstīm jābūt koordinētām, piemēram, attiecībā uz iekšzemes cilvēku kustību, jādomā par pasažieru datu reģistru.

Pēc viņa paustā, ES valstīm un to drošības dienestiem patlaban ciešāk jāsadarbojas, jo “sašķelta Eiropa ir vāja Eiropa”. Vienlaikus gan pietrūkstot institūcijas, kas varētu koordinēt tālāko Eiropas reakciju, jo 28 dalībvalstīm ir sarežģīti vienoties par dažādiem jautājumiem.

“Kā armija bez vadības slāņa. (..) Kaujas laukā karavīri balsos – ejam uzbrukumā vai bēgam, ņemam munīciju vai tikai pārtiku. Tas nevar darboties kaujas situācijā, un faktiski Eiropa ir kaujas situācijā,” teica Kariņš, paužot cerību, ka pašreizējā situācijā varētu mudināt ES rīkoties operatīvāk nekā līdz šim.

Tāpat viņš noraidīja izskanējušās idejas, ka ES valstīm vajadzētu slēgt robežas, jo tas ne tikai neuzlabotu drošību, bet arī sarežģītu savstarpējo tirdzniecību. Tā vietā vajadzētu domāt par ārējās robežas sakārtošanu.

Vēstīts, ka piektdienas vakara uzbrukumos Parīzē bojāgājušo skaits sasniedzis 129, bet vairāk nekā 350 ir ievainoti. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmās džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.