Foto: ZUMAPRESS.com/ SCANPIX/LETA

Kārtējā pļauka okupantiem: Ukrainas raķešu triecienā trāpīts Krievijas desantkuģim “Jamal”, kas guvis “kritiskus” bojājumus 86

Ukrainas raķešu triecienā okupētajā Krimā sestdienas trāpīts Krievijas lielajam desantkuģim “Jamal”, kas guvis “kritiskus” bojājumus, apstiprinājusi Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Uzbrukumā bojāts arī krievu lielais desantkuģis “Azov” un izlūkošanas kuģis “Ivan Hurs”, ziņo “Telegram” kanāls “Astra”, atsaucoties uz saviem avotiem.

“Astra” vēsta, ka naktī no 23. uz 24.martu uz Sevastopoli tika izšautas 18 raķetes, no kurām krieviem izdevās notriekt 11. Izlūkošanas kuģim trāpījušas uzreiz divas raķetes. Informācija par cietušajiem nav.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes ziņoto raķešu trieciens bija vērsts pret Krievijas Melnās jūras flotes 13.kuģu remonta rūpnīcu Sevastopolē, kur cita starpā bija pietauvots desantkuģis “Jamal”.”

Saskaņā ar Ukrainas militārā izlūkdienesta sniegto informāciju “Jamal” nodarīto bojājumu raksturs ir kritisks: augšējā klājā izsists caurums, kā dēļ kuģis ir nosvēries uz labo pusi, un krievi nepārtraukti no kuģa sūknē ūdeni.

“Jamal” tika nodots ekspluatācijā 1988.gadā. Šī projekta kuģi ir Krievijas desanta flotes mugurkauls. Plašsaziņas līdzekļi vēstījuši, ka “Jamal” 2014.gadā piedalījās Krimas ieņemšanas operācijā, bet no 2017. līdz 2023.gadam atradās remontā.

Krievijas izlūkošanas kuģis “Ivan Hurs” tika bojāts arī 2023.gada maijā. To vairākas stundas vajāja Ukrainas virszemes bezpilota lidaparāti “Magura”. Tajā laikā Krievijas izlūkošanas kuģis veica uzdevumu 120 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Bosfora šauruma.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija secinājusi, ka kara rezultātā Krievijas Melnās jūras flote ir zaudējusi “funkcionālo aktivitāti”. Saskaņā ar militāro analītiķu aprēķiniem krieviem Melnajā jūrā ir palikuši tikai septiņi lieli desantkuģi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.