Praktiski
Dārzs

Laistām, lasām un novācam! Kas darāms dārzā no 13. līdz 20. jūlijam?0

Foto: freya-photographer/SHUTTERSTOCK

Ārija Rudlapa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

13.07. Lapu diena

Laista un mēslo augus. Sēj zaļmēslojuma augus, salātus, dilles un citus garšaugus. Pļauj zālienu un cērp dzīvžogu. Stāda pastāvīgā vietā dekoratīvās graudzāles un hostas no konteineriem. Dala un pārstāda rabarberus, maurlokus, raudeni, piparmētru, melisu.

14.–15.07. Augļu diena

Lasa ogas, novāc gurķus, tomātus, kabačus. Konservē, skābē, vāra ievārījumus. Normē ražu ābelēm un bumbierēm. Kopj un veido tomātus un vīnogas. Stāda zemenes un avenes.

16.–18.07. (līdz pusdienai) Sakņu dienas

Apstrādā zemi papuvēs, ravē, rušina. Novāc agros kartupeļus un citus sakņaugus. Sēj rudens šķirņu redīsus un daikonus. Klāj celiņus, nostiprina nogāzes, planē reljefu, ierok sētas stabus un pamatus dārza būvēm. Sēj zāli, stāda krūmus un kokus no konteineriem. Pavairo augus ar spraudeņiem.

18.07. (pēcpusdiena un vakars), 20.07. (no pusdienas)

Stādīšanai, sēšanai un ražas novākšanai nelabvēlīgas dienas

19.–20.07. (rīta pusē) Ziedu dienas

Apgriež vecos ziedus rozēm, peonijām un citām ziedēt beigušām puķēm. Ievāc puķu sēklas un ārstniecības augus, griež zarus pirtsslotām un sausziedes floristikai. Pļauj zālienus un cērp dzīvžogus. Sēj atraitnītes dobēs. Stāda ziemcietes no konteineriem. Dala un pārstāda īrisus, rabarberus, maurlokus.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.