Foto-LETA

Kas jādara, lai godam sagaidītu svētku kulmināciju – Jāņu nakti? 50

1.Uzpin ziedu vainagu un pušķojies! Jāņu laikā visa daba plaukst un zied – tā ir pilna spēka un saules enerģijas! Šo spēku iepin vainagā. Vainags, kā apļa formas elements tiek uzskatīts par Saules un mūžības simbolu, kas, galvā uzlikts, pasargās no nelaimēm un slimībām, tāpat arī atvairīs skauģus un nelabvēļus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

2.Pakur, pakur uguntiņu! Uguns ir vistiešākais Saules simbols – tā attīra un šķīsta, kā arī veicina auglību un veselību.  Šo īpašību dēļ uguns Jāņu naktī tiek pielietota daudz un dažādos veidos, tai skaitā arī lukturos, kas Jāņos rada romantisku un mājīgu atmosfēru. Izveido savu sveču lukturi, kas simbolizēs gan Jāņuguns svētību, gan noderēs arī papardes zieda meklējumos.

3.Ietver dabas esenci skaistuma rituālos! Līgo tradīcijas jau izsenis saistās ar pirts apmeklējumu, mazgāšanos rīta rasā, skriešanu kailam pa laukiem vai agru rīta peldi, bet vērtīgi zināt, ka dabas veltes var ietvert arī pašdarinātos skaistumkopšanas produktos, piemēram, pašu gatavotas ziepes no jāņuzālēm ir vienkāršs, interesants un radošs process, kas ļaus sajusties kā māksliniekam, skulptoram un pavāram vienā personā. Tā ir krāsu, smaržu un formu dažādība. Bez tam jāņuzālēm visos laikos ir piemērota ne vien praktiska, bet arī dziednieciska nozīme. Augiem piemīt neizmērojama enerģija, ko var iegūt tikai gada auglīgākajā laikā, proti, vasaras saulgriežos, kad daba ir maksimāli piesātināta ar saules enerģiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

4.Ļauj atdzimt latvju zīmju spēkam! Vienas no mitoloģiskajām zīmēm, kas saistās ar vasaras saulgriežu laiku, ir Jānis, kas simbolizē vīrišķību, aktivitāti, auglību, kosmiskās kārtības atdzimšanu un Saules ceļu gaismas kalnā, Saule, kas simbolizē mūžīgo kustību un dzīvību, visa sākumu, siltumu, gaismu, un Auseklis, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu. Šos un citus simbolus ir iespējams iekļaut aizsardzības amuletos, kas visa gada garumā gādās par veiksmi, labklājību, spēku un enerģiju tavā un ģimenes pavardā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.