Artis Pabriks: Pat ja mēs paspējam šo žogu uz Baltkrievijas robežas līdz galam uztaisīt, tas vairs nerisina drošības jautājumus 179

Viens no jautājumiem, kam sabiedrība pēdējā laikā vērīgi seko līdzi, ir par žoga uz austrumu robežas izbūvi. Tas bija arī viens no sarunas tematiem piektdienas vakara TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Savas pārdomas par šo tēmu sniedza Artis Pabriks domnīcas „Ziemeļeiropas politikas centrs” direktors, bijušais aizsardzības ministrs.

Viņš norāda: “Tas ir nepareizs jautājums – runāt par šo žogu, jo šis žogs ir vakardienas jautājums. Es domāju, ka pašreizējā premjeres kundze Siliņa to ļoti labi zina, pirms tam ilgi strādājot iekšlietu nozarē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāpēc tas ir vakardienas jautājums? Tāpēc ka, pat ja mēs paspējam šo žogu līdz galam uztaisīt uz Baltkrievijas robežas, tas vairs nerisina drošības jautājumus. Kāpēc nerisina? Tāpēc, ka šie izaicinājumi pieaug ātrāk, nekā mūsu birokrātiskā sistēma spēj noreaģēt.

Pašlaik mums ir izaicinājumi ne tikai žoga līmenī uz Baltkrievijas robežas, bet viņi varbūt arī tūlītās uz Krievijas robežas, un cilvēki zina, ka mums ir jāsāk plānot kaut kas vairāk, tai skaitā arī militāras aizsardzības ierīces šeit, uz Austrumu robežas uz šīm abām valstīm.”

Tāpat bijušais aizsardzības ministrs norāda, ka jautājums radies arī par novērošanas un sensoru ierīcēm.

“Tas bija jautājums, kam vajadzēja pievērst ļoti lielu uzmanību, jo valdība šim jautājumam nebija līdz šim pievērsusi lielu uzmanību, jo mēs redzam, ka pašlaik vislielākais migrantu spiediens šajā mirklī nevis vairs uz Lietuvu vai Poliju, bet tieši uz Latvijas robežu,” saka Pabriks.

Viņš arī piebilst, ka šobrīd, lai izķertu migrantus, mums ir nepieciešama savlaicīga informācija, lai migrantus laikus varētu notvert.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.