Foto: APŠcanpix/LETA

Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus 76

Ultranacionālistiskā krievu mediju personība Sergejs Mardans izraisījis ažiotāžu Ķīnas sociālajos medijos ar savu ētera piezīmi, ka Krievijai jāpakļauj savi kaimiņi, vēsta “Newsweek”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Sergejs Mardans esot teicis, ka: “Krievija ir impērija, un impērija var būt tikai militāra valsts. Un militārai valstij ir jācīnās.”

“Tai [Krievijai] ir jāliek apkārtējiem barbariem pakļauties vai viņi jāsamierina,” viņš sacīja, brīdinot, ka valsts pati “tiks nomierināta… ja mēs nebūsim pietiekami spēcīgi ekonomiski, militāri, politiski un demogrāfiski”. Mardans jau iepriekš esot paudis nostalģiju pēc cariskās Krievijas, kuras teritorija aptvēra Ukrainu un vairākas citas kaimiņvalstis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņa Ķīnas kolēģis Sji Dzjiņpins īsi pirms iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī pasludināja “bez ierobežojumu partnerattiecības”. Kopš tā laika Maskava arvien vairāk ir paļāvusies uz tirdzniecību ar Ķīnu, jo īpaši uz tās pieprasījumu pēc naftas un dabasgāzes, lai uzturētu Krievijas ekonomiku starptautisko sankciju apstākļos.

Pekina apgalvo, ka ir neitrāla attiecībā uz konfliktu Ukrainā, taču Ķīnas sociālajos medijos kara tēmas tiek cenzētas.

Krievu mediju personības Sergeja Mardana komentāri parādījās Ķīnas sociālo mediju platformā “Weibo”, kas ir līdzīga mums pazīstamajam “X”, un izraisīja ažiotāžu.

Kāds no lietotājiem raksta: “Bez Ķīnas atbalsta Krievija būtu sabrukusi šajā karā.”

“Krievijai nav draugu. Ak — Irāna un Ziemeļkoreja,” ironizēja kāds cits.

“Cariskā Krievija un PSRS bija patiešām nedraudzīgas [pret Ķīnu], un brūkošajai Krievijai, manuprāt, viss ir kārtībā,” sacīja kāds cits.

Citi komentētāji Pekinas un Maskavas attiecībās ieņēma reālistiskāku toni.

“Tas ir normāli, ka lielvaras viena pret otru veic piesardzības pasākumus,” rakstīja kāds.

“Vai tiešām kāds pie varas tic, ka Ķīna un Krievija ir bijušas draugi paaudžu paaudzēs? Mums vienkārši tagad ir vienādas [nacionālās] intereses,” sacīja kāds cits.

Mardans ir pazīstams ar saviem kareivīgajiem izteikumiem, kas mudināja cilvēktiesību organizāciju grupu iesniegt Starptautiskajai Krimināltiesai iesniegumu par viņa iespējamo kūdīšanu uz vardarbību pret ukraiņiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.