Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Šajā Ziemeļkorejas valdības sniegtajā fotoattēlā Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns atzīst virsniekus un karavīrus, kuri trešdien, 2022. gada 27. aprīlī, piedalījās Korejas Tautas Revolucionārās armijas dibināšanas 90. gadadienas svinībās.

Ziemeļkoreja, izmēģinot modernus kodolieročus, “kodolzobenu” trin arvien asāku 39

Saskaņā ar jaunāko analīzi, Ziemeļkoreja atsākusi darbu pie kodolobjektu paplašināšanas netālu no galvaspilsētas.

Reklāma
Reklāma
3 lietas, ko nedrīkst glabāt mājās: tās sola bēdas un nelaimes
VIDEO. Līdakas slavenā frāze “aizver muti” ir pārspēta! Evika Siliņa uz Smiltēna runu reaģējusi vēl rupjāk 274
Kokteilis
Pirmo reizi grupas vēsturē koncerts atcelts šāda iemesla dēļ. Guntars Račs paziņo par grupas “bet bet” koncerta pārcelšanu
Lasīt citas ziņas

Kangsonā, netālu no Phenjanas, tiek veidota jauna piebūve. Daži analītiķi uzskata, ka tur Ziemeļkorejas urāna bagātināšanas vieta. Par to liecina projekts “NKPro”, ko vada ASV bāzētā vietne “NK News”.

Jaunās piebūves izveide konstatēta, analizējot satelīta attēlus, raksta “Newsweek”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau 2018.gadā šī vieta tika identificēta, kā iespējamais urāna bagātināšanas savienojuma punkts. ASV izlūkdienesti šo vietu ir uzraudzījuši vairāk nekā 10 gadus.

Taču ziņojumā, ko publicēja Ziemeļkorejas analītiķi 2020.gadā, parādās informācija, ka Kangsonā varētu būt nevis urāna bagātināšanas vieta, bet gan centrifūgu detaļu ražošanas rūpnīca. Centrifūgas savukārt var izmantot urāna bagātināšanai.

Satelīta attēli iepriekš liecināja, ka 2021. gadā Ziemeļkoreja paplašināja savu urāna bagātināšanas rūpnīcu Jonbjonas kodolpētniecības kompleksā uz ziemeļiem no Phenjanas. Iespējams, ka Ziemeļkoreja palielinās kodolmateriālu ražošanu, lai ražotu kololieročus, skaidro ieroču eksperts Džefrijs Luiss.

Pēdējos mēnešos Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ir kļuvis drosmīgāks kodolzobenu grabināšanā. Un attiecības ar Dienvidkoreju ir noslīdējušas līdz viszemākajam punktam pēdējo 10 gadu laikā.

Ziemeļkoreja ir atmetusi oficiālo izlīguma politiku pret Dienvidkoreju, pasludinot Seulu par ienaidnieku.

Dienvidkoreja un Japāna, izjūtot apdraudējumu, ir vērsušās pēc ASV atbalsta, kas savukārt ir saniknojis Ziemeļkoreju.

Ziemeļkoreja palielina ieroču ražošanas apjomus, izmēģina jaunus ieročus- starpkontenintālās ballistiskās raķetes un pat zemūdens kodolieroču sistēmas, kas spēj izraisīt kodolcunami.

Jau septembrī Ziemeļkoreja pasaulei ziņoja, ka ir laista klajā jauna kodoluzbrukuma zemūdene, kas spēj pārvadāt un palaist kodolieročus.

Reklāma
Reklāma

Lai arī rietumu analītiķi gan izsaka šaubas par zemūdens patiesajām spējām, Ziemeļkoreja turpina uzdarboties, orbītā palaižot spiegu satelītu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.