Foto: Timurs Subhankulovs

KM valdībā virzīs jautājumu par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem valsts teātriem, koncertorganizācijām un muzejiem 4

Kultūras ministrija (KM) iecerējusi valdībā virzīt jautājumu par atbalsta sniegšanu Covid-19 krīzes skartajiem valsts teātriem un koncertorganizācijām, kā arī mantojuma iestādēm – valsts muzejiem un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB).

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, šim mērķim teātriem un koncertorganizācijām nepieciešami nepilni 2,1 miljons eiro, savukārt valsts muzejiem un LNB – 3,5 miljoni eiro.

Tāpat panākta konceptuāla vienošanās par finansējuma piešķiršanu, lai būtu iespējams turpināt Valts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas kultūras atbalstam līdz 2021.gada beigām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) norādīja, ka epidemioloģiskās situācijas dēļ kultūras nozare joprojām ir visvairāk skartā nozare.

Viņš atzīmēja, ka 2021.gadā izstrādāti un realizēti vairāki atbalsta mehānismi gan pašnodarbinātajām radošajām personām, gan privātajām un nevalstiskajām kultūras organizācijām, kas noteikti būs jāturpina līdz ierobežojumu atcelšanai.

Tāpat, ministra ieskatā, būtiska ir atbalsta sniegšana valsts teātriem, koncertorganizācijām, muzejiem un LNB, kas nodrošina to darbības stabilitāti šajā periodā.

Kokale vērsa uzmanību, ka Covid-19 izraisītās pandēmijas izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu dēļ kultūras sektora darbība aizvien ir iesaldēta – septiņi valsts teātri, Rīgas cirks un septiņas koncertorganizācijas iestudē jaunas izrādes, tomēr skatītājiem tās var atrādīt vien tiešsaistē, savukārt muzeji apmeklētājus var uzņemt vien āra ekspozīcijās, bibliotēkas – grāmatas izsniegt līdzi nešanai, citus sev raksturīgos pakalpojumus nesniedzot.

Atbalsta apmēra aprēķinus veikusi KM īpaši izveidota darba grupa, balstoties prognozē, ka pilnvērtīgu valsts teātru un koncertorganizāciju darbību laika periodā no 1.augusta līdz gada beigām būs iespējams atjaunot 50% apmērā. Finansējums paredzēts jaunu projektu – jauniestudējumu un digitālo koncertu – uzvešanai.

Mantojuma iestāžu atbalstam nepieciešamais finansējums aprēķināts, ņemot vērā to, ka iestāžu pašu ieņēmumu izpildes prognozes esošajā situācijā salīdzinot ar gada pašu ieņēmumu plānu sastāda vien 4% muzejiem un 6% LNB, savukārt izdevumi atlīdzību, komunālo maksājumu un telpu nomas segšanai pieaug.

Reklāma
Reklāma

Pēc KM pārstāves paustā, atbalsts paredzēts gan KM muzejiem – Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un Nacionālajam vēstures muzejam, Turaidas muzejrezervātam un Rundāles pils muzejam, Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam, Kino muzejam, Teātra muzejam un Memoriālo muzeju apvienībai -, gan arī citu nozaru ministriju pārraudzībā esošajiem valsts muzejiem – Latvijas Nacionālajam dabas muzejam, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.