Zemgales rajona tiesa izskata krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi.
Zemgales rajona tiesa izskata krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi.
FOTO: Dainis Bušmanis/LATVIJAS AVĪZE

KNAB aizturētā prokurore Jelgavā ir apsūdzības uzturētāja lietā par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās 0

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētā Jelgavas prokuratūras prokurore ir Zinaīda Egle, kura uztur apsūdzību krimināllietā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās Pirmajā evaņģēliskajā Jēzus draudzē, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Egles amatpersonas deklarācija liecina, ka viņa darbu prokuratūrā sākusi 2000.gadā kā prokurora palīgs. Pašlaik viņa uztur apsūdzību lietā, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi – mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva.

Plānots, ka lietu tiesa turpinās skatīt rudenī.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn Egles alga prokuratūra bijusi 38 594 eiro, bet viņa guvusi arī citus ienākumus – 773 eiro viņai samaksāti no SIA “Cēsu gaļas kombināts”, 791 eiro prokurore saņēmusi no Lauku atbalsta dienesta, viņai izmaksāts arī 273 eiro pabalsts. Egles īpašumā ir divas automašīnas un mopēds, dzīvoklis, kā arī vēl kāds nekustamais īpašums.

Prokurore nav deklarējusi uzkrājumus un parādsaistības.

Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā informācija liecina, ka prokurores laulātais ir Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aivars Egle, kurš ir saistīts ar vairākām sabiedrībā plašu rezonansi izraisījušām lietām. Piemēram, 2018.gada beigās Egle bijušajai Jelgavas bērnu aprūpes centra vadītājai Maijai Neilandei par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu un ļaunprātīgu aizbildņa tiesību izmantošanu piemēroja 2500 eiro sodu.

Jau ziņots, ka KNAB šomēnes veicis kratīšanu Jelgavas prokuratūrā.

KNAB vakar aģentūrai LETA apstiprināja, ka biroja lietvedībā ir kriminālprocess, kurā iesaistītas prokuratūras amatpersonas. Lai iegūtu papildu pierādījumus un nekaitētu izmeklēšanas interesēm, KNAB patlaban plašāku informāciju nevarot sniegt.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA apstiprināja, ka uz izmeklēšanas laiku KNAB aizturētais prokurors no amata pienākumu pildīšanas atstādināts.

Ņemot vērā, ka procesa virzītājs patlaban ir KNAB, Majevska neatklāja prokuroram inkriminēto nodarījumu un piemēroto drošības līdzekli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.