Laukos
Graudkopība

Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro0

Foto – Rudīte Bērziņa

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Agrario”, kurai ir ierosināts tiesiskās aizsardzības process, pagājušajā finanšu gadā no 2018.gada 1.jūnija līdz 2019.gada 31.maijam strādāja ar 960 251 eiro apgrozījumu, kas ir vairākkārtīgs kritums salīdzinājumā ar gadu iepriekš, taču vienlaikus kooperatīva zaudējumi samazinājās vairākas reizes – līdz 104 605 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Agrario” aizvadītā finanšu gada pārskatā minēts, ka kooperatīva finansiālo rādītāju būtiska samazināšanās ir saistīta ar to, ka “Agrario” ievērojami samazināja saimnieciskās darbības apmēru ierosinātā tiesiskās aizsardzības procesa dēļ. Tas noticis meitas kompānijai “Alfa Agro” ierosinātās maksātnespējas dēļ, jo “Alfa Agro” nav spējīga norēķināties ar savām kredītsaistībām un segt aizņēmumus ieguldījumiem.

Aizvadītajā finanšu gadā “Agrario” sāka pildīt 2018.gada 8.augustā Zemgales apgabaltiesas apstiprināto tiesiskās aizsardzības procesa plānu. Tiesiskās aizsardzības plāna izpilde notikusi saskaņā ar plānoto, kreditoriem izmaksas veicot pēc plāna 2018.gada novembrī, norāda kooperatīva vadība. Kooperatīvs pagājušajā finanšu gadā radušos zaudējumus plāno segt no nākošo gadu peļņas un atbilstoši aizsardzības procesa plānam 60% apmērā no pamatparāda kapitalizācijas.

“Agrario” vadības nākotnes mērķis ir tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna izpilde noteiktajos termiņos un kārtībā.

Jau ziņots, ka 2018.gada 4.aprīlī “Agrario” iesniedza Zemgales apgabaltiesā tiesiskās aizsardzības procesa plānu, kuru tiesa apstiprināja aizvadītā gada 8.augustā.

Kooperatīva vadība skaidroja, ka Zemgales apgabaltiesa pērn 6.jūnijā “Agrario” meitasuzņēmumu “Alfa Agro” pasludināja par maksātnespējīgu. Izvērtējot meitas kompānijā veikto ieguldījumu atgūšanas iespēju, “Agrario” konstatēja, ka tos nebūs iespējams atgūt, ja “Alfa Agro” bankrotēs, tāpēc visa ieguldījuma summa norakstīta zaudējumos.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūnija līdz 2018.gada 31.maijam, strādāja ar 13,761 miljona eiro apgrozījumu un 4,386 miljonu eiro zaudējumiem.

Kooperatīvs ir reģistrēts 2010.gadā. Kooperatīva pamatdarbības veids ir graudu, rapšu, minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecība. Kooperatīva mērķis ir veicināt graudu audzētāju sadarbību, lai gūtu lielāku ienākumu no lauksaimnieciskās darbības, izmantojot efektīvāku apsaimniekošanu un starptautiskās sadarbības iespējas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Asociācija: Latvijā šogad varētu būt labāka augļu raža nekā pērn
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Eksperts: Lietavu un stiprā vēja dēļ līdz šim visvairāk cietušas graudaugu platības Zemgalē
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Izsludināta pieteikšanās atbalstam zvejas produktu uzglabāšanai 675 000 eiro apmērā
4 dienas

Lasītākie

AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs”
10 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Apmācies, brīžiem nedaudz līs. Laika ziņas svētdienai
1 stunda
JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 1 diena