Kostanda par Otavas konvenciju: Mēs nespējam pieņemt politisku lēmumu, šis mīnu lauks mums ir vajadzīgs! 75

Līga Abakuka, TV24

“Es domāju, ka Kalniņa kungs ir upuris, kā var visa NBS vārdā kaut ko tādu teikt, vai tad ir veikta kāda aptauja? Nē, taču. Uzticēties ekspertiem? Kādiem ekspertiem? Ekspertus studijā!” TV24 raidījumā “Kārtības rullis” savu viedokli par Otavas konvenciju izteica Odisejs Kostanda, vēsturnieks, 1991.gada barikāžu organizētājs.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Kostanda nepiekrīt argumentam, ka mīnas vajadzēs apsargāt 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, jo mīnu laukus izveido tikai tad, kad ir kara situācija, un neviens viņas netaisās likt tagad. Vispirms vajagot izplānot, kur šīs mīnas likt, uzkrāt krājumus, apmācīt cilvēkus, nevis pielikt pilnus mežus ar mīnām tagad.

Arī apgalvojumu, ka mīnas apdraudēs sēņotājus, vēsturnieks uzskata par absurdu, jo atkal – mīnu lauki darbojas kara apstākļos, bet kara apstākļos mežos sēnes neviens nelasīs, vienā rokā būs grozs ar kritušiem pretiniekiem, otrā rokā grozs ar mūsu pašu kritušo karavīru un civilo dzīvībām. Ja mīnu lauku nav, tad tas grozs ir pilns ar mūsu liekiem upuriem, ja ir šis mīnu laukus, tad kritušie ir pretinieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kalniņa kungs kā militāra persona, kā jebkura cita militārā persona no kājinieka līdz ģenerālim saprot, ka šis mīnu lauks mums ir vajadzīgs un mīnas būs jāpielieto. Mūsu sabiedrotie, kad atbrauks te, viņi karos kopā ar mums pret Krieviju, kura nav pievienojusies Otavas konvencijai. Krievi liks šīs mīnas pret mums un amerikāņi šīs mīnas liks pretī viņiem – ko mēs te tagad bakstāmies un muļļājāmies,” nesaprot Kostanda.

Kostanda norāda, ka mēs nespējot pieņemt politisku lēmumu un šis ir politisks lēmums, kas ir jāpieņem Saeimā. Acīmredzot ir kādi politiskie spēki, kas ir ielikuši papīrīti ar jocīgiem, populistiskiem argumentiem Kalniņa kunga rokās sakot, ka tev tagad šis ir jāpaziņo visiem, lai gan aizsardzības ministram ir jābūt tam, kas izvērtē un aicina ekspertus, pārliecināts ir vēsturnieks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.