Krievijas karakuģis.
Krievijas karakuģis.
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Krievijas lepnums – kreiseris “Moskva” pēc Ukrainas raķešu triecieniem apgāzies un grimst 0

Krievijas Melnās jūras flotes raķešu kreiseris “Moskva” pēc Ukrainas pretkuģu raķešu “Neptun” triecieniem apgāzies un sācis grimt, ceturtdien paziņoja Ukrainas armijas operatīvās pavēlniecības “Dienvidi” preses dienests.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Melnās jūras operāciju zonā pretkuģu raķešu “Neptun” sašautais Krievijas Melnās jūras flotes flagmanis, kreiseris “Moskva” guva būtiskus bojājumus. Izcēlās ugunsgrēks. Citas kuģa grupas vienības centās sniegt palīdzību, taču vētra un spēcīgs munīcijas sprādziens apgāza kreiseri un tas sāka grimt,” teikts pavēlniecības paziņojumā tās “Facebook” lapā.

Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprinājusi, ka uz kreisera izcēlies ugunsgrēks un sprāgusi munīcija, taču apgalvo, ka tagad ugunsgrēks ir lokalizēts, kuģis joprojām peld un tiks aizvilkts uz ostu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs tikmēr tviterī paziņojis, ka kreiseris nogrimis.

Kreiseris “Moskva” ar 510 apkalpes locekļiem bija daļa no Krievijas Melnās jūras flotes 30.virsūdens kuģu divīzijas.

Kreiseris “Moskva” februārī kļuva bēdīgi slavens, kad tas uzaicināja Ukrainas robežsargus Čūsku salā padoties, bet viņi atteicās to darīt un rupji pasūtīja šo kuģi.

Robežsargi, kas sākumā tika uzskatīti par nogalinātiem šajā incidentā, patiesībā tika sagūstīti. Marta beigās gūstekņu apmaiņā starp Ukrainu un Krieviju viņi tika atbrīvoti.

SAISTĪTIE RAKSTI