Pasaulē
Citur

Uldis Šmits: Krievu pasaules ļaužu īpašais ģenētiskais kods un “papildu garīguma hromosoma”4


Uldis Šmits
Uldis Šmits
Foto: Timurs Subhankulovs

Civilizācijas jēdzienu var definēt dažādi atkarībā no konteksta, tāpēc telekanāla “Rossija 1” raidījumā izmestajā Putina frāzē, ka Krievija ir nevis vienkārši valsts, bet atsevišķa civilizācija, nav nekā ārkārtēji pārsteidzoša. (Pērn septembrī uzņemtais materiāls esot bijis pielāgots tehnoloģiju attīstībai veltītai valdības sēdei.)

It sevišķi salīdzinājumā ar dažām citām viņa atklāsmēm.

Piemēram, samērā nesen doto mājienu par itin noderīgo “cap-carap”, ja to tā var saukt, konceptu.

Jeb ārzemju tehnoloģiju un izgudrojumu zagšanu lielvalsts vajadzībām. (Pārkāpjot vienu no Bībeles un tātad Krievijas civilizācijas pamatbalsta – Pareizticīgo baznīcas – sludinātajiem desmit baušļiem.)

Koncepts arī līdz šim ticis plaši piekopts, turklāt Rietumi gluži labprātīgi ir nodevuši vai pārdevuši savas inženiertehniskās zināšanas un prasmes gan cara Krievijai, gan vēlāk Padomju Savienībai staļiniskās industrializācijas periodā.

Nemaz nerunājot par mūsdienu kapitālisma un labticīgās atvērtās sabiedrības ēru.

No raidījumā klāstītā izrietēja, ka šīs atsevišķās, kas laikam nozīmē sevišķās, civilizācijas apliecinājums un augstākais sasniegums ir ieroči, kādu nav nevienam citam un kādus nebūtu iespējams radīt bez izcilas zinātnes un pētniecības.

Tiesa, minētā bruņojuma iestrādes, ja pieņemam, ka tās ir īstenotas, tika pārmantotas no Padomju Savienības, kura jau bija līdz pilnībai izkopusi “cap–carap” metodiku.

Ko šodien papildina globālā tīmekļa sniegtās iespējas uzlauzt e-pastus vai veikt masīvus kiberuzbrukumus.

Vispār PSRS varenību lielā mērā nodrošināja Ukrainas PSR militāri rūpnieciskā kompleksa uzņēmumi, kur sākotnēji tapa arī Eiropas šantažēšanai nu izmantotie “iskanderi”.

Šim apstāklim piemīt sava nelāga simbolika, ja paturam prātā ukraiņu tagadējās attiecības ar Maskaviju, kura sagrābusi Krimas pussalu un grib ņemt savā aprūpē visu Ukrainu, kas Putina uztverē nav īsta valsts, bet viņa jaunatklātajai civilizācijai piederoša dzīves telpa.

Cik noprotams, ieroču vēl tālāka pilnveidošana ir viens no laikam ļoti apdraudētās Krievijas civilizācijas saglabāšanas nosacījumiem. Līdztekus nepieciešamībai attīstīt mākslīgo intelektu.

Vai ģenētiku, ar ko Kremlis pēdējā laikā ir stipri aizrāvies.

Pienesumi šajā svarīgajā jomā būtu apsveicami, taču nevilšus jāatceras varas aprindās samērā izplatītā spriedelēšana par krievu pasaules ļaužu īpašo ģenētisko kodu, “papildu garīguma hromosomu” un tamlīdzīgām tēmām, kas ir patālu no zinātnes, toties diezgan tuvu nepatīkamām pagātnes analoģijām.

Savukārt daudzi krievu pētnieki, kas zinātnisku pienesumu varētu dot, strādā emigrācijā rietumvalstīs.

Iepriekš minētais sasaucas ar Maskavas ārpolitikā bīdīto “civilizāciju dialogu”, kura vajadzībām izveidoti attiecīgi fondi, tiek uzturētas “domnīcas” un naski rosās “eksperti”.

Saistītie raksti

Pasākuma mērķis ir likt Rietumiem saprast, ka “atsevišķas civilizācijas” turas pie sava īpatnēja attīstības ceļa, nav lietderīgi tās pārāk apgrūtināt ar cilvēktiesībām un saistošām starptautisko tiesību normām, kas apgrūtina “dialogu”, bet pasaules kārtība būtu balstāma ietekmes sadalē.

Kā pēc Kremļa arvien slavētās Jaltas.

Tā ir arī vēsture, kuras interpretācijas monopolu Putina režīms tīko piesavināties. Bet nespēj. Krievijai un mums par laimi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Par divu gūstekņu slepkavību džihādistam nepiespriež mūža ieslodzījumu: tiesnesis vēlējies dot viņam “cerības staru”
2 dienas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Te arī tas suns aprakts – kopā ar Krievijas pilsoniskās sabiedrības nākotnes izredzēm un demokrātiskajām vērtībām 2
2 dienas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
“Ļaujiet mums strādāt!” Prostitūtas Berlīnē protestē pret pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem
3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
5 stundas