Foto: Kristaps Hercs

Krista Draveniece: Man Latvija smaržo pēc lietus un garšo kā svaigi cepts sklandrausis 0

Sārts saulriets klusi šalkojošā jūrā, tā svaiguma smarža mežā, lēni izbaudot mierīgu pastaigu, Imanta Kalniņa labākās dziesmas, Streiča “Likteņdzirnas” un Jāņu nakts maģija – tās ir manas Latvijas māju sajūtas. Man Latvijas garšo pēc zāļu tējām un sklandrauša, man Latvija smaržo pēc tikko nolijuša lietus. Latvija lasās Elsberga dzejas rindās. Latvija ir zaļa, skaista un brīva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lasīt citas ziņas

Diendienā mēs dzenamies pakaļ pārāk straujai dzīvei un par to domāt nav laika, tāpēc šodien klāsim baltus galdus un kaut uz mirkli pasēdēsim kopā ar mīļajiem. Mums ir par ko būt pateicīgiem, mums ir ko svinēt un par ko smaidīt.

Esmu dzimusi 1992. gadā un nekad nedomāju, ka uztraukšos par kara briesmām. Nekad nedomāju, ka ik dienu lasīšu ziņas par nāvi un cietsirdību, bet tā ir mūsu šodienas realitāte. Tādā pasaulē mēs dzīvojam un nekas jau nemainās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Es ceru, ka maniem bērniem šie svētki varbūt neizteiks tik daudz, cik mums šodien, es ceru, ka viņiem nebūs tik skaidras apziņas par to, kādēļ 4. maijā mums balti galdi klāt, jo tas nozīmēs, ka viņi ir drošībā.

Mēs, latvieši, mazā un stiprā tauta esam unikāli ar savām tradīcijām, valodu, ar savu mazliet atturīgo ārieni, bet sirdis, tās mums ir lielas. Mēs mīlam, mēs cīnāmies, mēs vienmēr vēlamies pierādīt, ka varam labāk! Un mēs varam – gan sportā, gan kultūrā, latvieši savu nospiedumu pasaules kartē atstājuši dažnedažādās jomās.

Mamma man jaunībā, kad vasarās strādāju Vācijā, jautāja, varbūt, ka jānoprec kāds izskatīgs Fricis tepat un jāpaliek dzīvot valstī, kur sakārtota nodokļu sistēma, kur lielākas algas, tīrākas ielas un zāle zaļāka, uz ko es atbildēju, ka nevaru iedomāties scenāriju, kurā mani bērni neprot Līgo dziesmas, kur viņi nedejo bērnībā tautas dejas kā mamma, kur viņiem neko neizsaka vārdi Maestro Raimonds Pauls vai frāze “Ērik, uznes mani kalnā!”.

Esmu lepna būt latviete, esmu lepna par mūsu vēsturi, tradīcijām un visu to, ko vēl nesīs nākotne!

Šodien lai miers un pateicība jūsu mājās, lasītāj, un katram sava vislabākā Latvijas sajūta sirdī!

Krista Draveniece
LA.LV galvenā redaktore