Krīze kļūst ievērojamāki sliktāka: vācu “Lufthansa” paziņo, ka plāno atcelt vairākus desmitus tūkstošus lidojumu 0
Vācijas aviokompānija “Lufthansa” ir spiesta atcelt desmitiem tūkstošu lidojumu degvielas krīzes dēļ, ko izraisījis konflikts ar Irānu, ziņo ārvalstu prese.
Tuvajos Austrumos radušā spriedze jau sāk radīt pirmās patiesi plaša mēroga sekas Eiropā. Lielākā Vācijas aviokompānija “Lufthansa” paziņojusi par būtisku lidojumu skaita samazināšanu, strauji pieaugot aviācijas degvielas cenām. Kā ziņo “Financial Times”, pārvadātājs plāno atcelt aptuveni 20 000 lidojumu — tas ir viens no lielākajiem samazinājumiem kopš ASV konflikta ar Irānu sākuma.
Uzņēmums skaidro, ka aviācijas petrolejas cena pēc situācijas saasināšanās Tuvajos Austrumos ir dubultojusies, īpaši ietekmi atstājot Hormuza šaurums bloķēšanai. Atceļot šādu lidojumu skaitu, plānots ietaupīt līdz pat 40 000 tonnu degvielas.
“Lufthansa” plāno prezentēt atjauninātu vasaras sezonas lidojumu grafiku aprīļa beigās vai maija sākumā. Pašlaik situācija joprojām ir neskaidra.



