Artūrs Kulda (priekšplānā) Čerepovecas “Severstaļ” formā.

Kulda bez Helovīnu ballītes, bet ar ūsām 0

Latvijas hokejists Artūrs Kulda šoruden Čerepovecas “Severstaļ” sastāvā otrdien Rīgā viesojās otro reizi. Atšķirībā no pirmā mača pats neguva vārtus un arī komanda piedzīvoja zaudējumu pret “Dinamo” – 0:3.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Septembrī Rīgā nospēlējām labāk, arī šoreiz bija momenti, taču neguvām vārtus. Jāpieliek uzbrukumā. Kas ar kāju? Majone meta un ripa man trāpīja pa slidu, ceru, ka viss būs kārtībā,” sarunā ar “LA” atzina Kulda, kuram labās kājas pēda bija apsieta ar lielu ledus gabalu un viņš staigāja pieklibodams.

Otrā perioda sākumā “Severstaļ” aizsargi četras minūtes nevarēja nomainīties, jo “Dinamo” visu laiku turēja ripu. “Kaut ko tādu redzēju pirmo reizi karjerā. Tas allaž rada saspringumu komandai, kas aizsargājas, lai gan neko ļoti bīstamu viņi šajā laikā neizdarīja,” sacīja 30 gadus vecais aizsargs.

“Trešo periodu iesākām ar četriem noraidījumiem, tostarp arī es dabūju divas minūtes, taču ar šo tiesnešu lēmumu neesmu apmierināts, jo mums ar pretinieku tur bija atšķirīgas svara kategorijas. Spēles moments. Nedrīkstējām noraidīties, jo Rīga labi izspēlē vairākumu, taču neizpildījām šo uzdevumu,” norādīja Artūrs Kulda.

“Severstaļ” ar 24 spēlēs iegūtiem 17 punktiem atrodas priekšpēdējā, 11. vietā Rietumu konferencē, tiesa, astoņnieks ir divu punktu attālumā, tāpēc visa cīņa par izslēgšanas spēlēm priekšā. Kulda Čerepovecas komandai pievienojās sezonas sākumā un ar savu lomu ir apmierināts: “Spēlēju vairākumā un mazākumā, treneri uzticas. Patīkami, kad spēlē un labi jūties, esi formā. Visu vasaru gatavojos, lai tā būtu.” Viņš 24 spēlēs guvis divus vārtus, izdarījis vienu rezultatīvu piespēli un nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -6.

Pirms pāris sezonām, pārstāvot Helsinku “Jokerit”, sieva Elīna uz Helovīnu ballīti Artūru izdaiļoja ļoti efektīgi. Šogad ballītes nebūs. “Puiši no “Jokerit” teica, ka manu grimmu neizdosies pārspēt, tāpēc arī viņiem vairs tāds pasākums nav bijis,” pasmaidīja Kulda. Toties ūsas novembrī, kas tiek popularizēts kā vīriešu veselības mēnesis, viņš gan plāno audzēt.

Pirms mača Rīgā “Severstaļ” ar “Jokerit” tikās Tallinā. “Pēdējo reizi tur biju, šķiet, desmit gadu vecumā. Interesanti, jauna pilsēta, forši, ka tuvu Rīgai. Skatītāji arī bija,” atzinīgi viesošanos Igaunijas galvaspilsētā vērtēja pieredzējušais aizsargs.

Novembrī Latvijas izlase eksperimentālā sastāvā piedalīsies pārbaudes turnīrā Baltkrievijā. Kandidātu sarakstā nav arī Artūra Kuldas: “No “Dinamo” un vispār KHL ir maz spēlētāju. Mums arī kalendārs neļauj doties uz izlasi, jo pārtraukumā ir spēles.”

Turnīrs Baltkrievijā norisināsies no 8. līdz 10. novembrim, bet “Severstaļ” mači ir 6. un 12. novembrī, līdz ar to skaidrs, ka klubs šādā situācijā spēlētāju nevēlas atbrīvot. Piemēram, Rīgas “Dinamo” pauze ir no 1. līdz 13. datumam, taču arī uz izlasi līderi nav atlaisti.