Kultūras ministre vēlas ieviest kvotu sistēmu raidstacijās Latvijā radītās mūzikas atskaņošanai 57

Kultūras ministre Agnese Logina (PRO) vēlas ieviest kvotu sistēmu raidstacijās Latvijā radītās mūzikas atskaņošanai. TV24 raidījumā “Ziņu TOP” ministre paskaidro un pamato šo rosinājumu.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

“Pirmkārt, šis ir brīnišķīgs veids, kā mēs varam atbalstīt savus māksliniekus. Šeit ir stāsts par to, ka mēs gribam atrast veidu, kā nodrošināt, ka kultūrai, it sevišķi mūsu radītai kultūrai, ir vairāk pieejamu līdzekļu. Tas ir par tādu savējo atbalstīšanu,” stāsta kultūras ministre.

“Tas nebūs šī gada laikā. Šogad gribam nonākt pie vienošanās par to, kā mēs ejam uz priekšu, jo, lai šādu sistēmu ieviestu, mums pie galda ir jāvienojas ar vairākām pusēm – gan ar radio pusi, gan ar mūziķiem, producentiem un izplatītājiem. Ir jāatrod kompromiss, kas der visiem,” skaidro Logina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar šo rosinājumu ministre vēlas veicināt populārās kultūras tapšanu vietējo mākslinieku izpildījumā.

Ministre norāda, ka šāda veida sistēma pastāv daudzās valstīs, arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, kur pastāv prasība atskaņot igauņu darbus 25% apjomā.

Savukārt Francijā tie ir 40% franču mūzikas diennakts aktuālajā laikā, Polijā tie ir 33%, Itālijā 35%, bet Ukrainā tie ir 40%.

“Problēma arī ir tāda, ka latviešu mūzika skan ne visās radio stacijās. Mums ir jāatrod risinājums, kā nodrošināt to, ka latviešu valoda skan vairāk. Autortiesības, ko saņem latviešu mākslinieki, tās paliek šeit, tās palīdz cilvēkiem augt un attīstīties,” piebilst Logina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”