Kūtris par tiesu spriedumiem: “Mums liekas, ka vajadzētu dažos gadījumos nāvessodu, bet vai saprot, ka tas nav cilvēcīgi?” 86

“Tiesā jānonāk ir sarežģītākajām lietām. Un tas, kur prokuratūrai liekas, ka pierādījumi ir pietiekami, bet persona saka: nē, es neesmu vainīgs! Un līdz ar to tiesai…Bet es ļoti gribētu uzsvērt – bieži vien tiek teikts, redz, sabiedrība nesaprot, kāpēc tik maigs sods konkrētajā lietā, noteikti vajadzētu būt bargākam sodam! Sabiedrība ir lasījusi lietas materiālus?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Smieties vai raudāt? Aitu ganāmpulks, notiesājis iespaidīgu daudzumu kaņepju, sācis uzvesties savādi…
Lasīt citas ziņas

Vai ir lasījusi tiesas spriedumu, lai šādi varētu spriest?” tā TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” izteicās jurists, 14. Saeimas deputāts (ZZS) Gunārs Kūtris, diskutējot par tiesu darbu un tiesu spriedumiem Latvijā.

“Mums ļoti liekas, ka vajadzētu dažos gadījumos nāvessodu, bet vai saprot, ka tas nav cilvēcīgi? Smags sods ne vienmēr ir pareizs un vispār notiesāšana bieži vien pat nav iespējama. Te man ir jāmet arī žurnālistu lauciņā…Mēs bieži vien presē redzam, ka cilvēks tiek nomelnots, un bieži viens aiz otra turpina to pašu lavīnu uz priekšu…Kā bija ar bijušā “Latvijas dzelzceļa” šefa Magones un Osinovska lietu? Vispār – kukuļņēmējs un tā tālāk!

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesnesis sprieda, ka nav pierādīts, ka tas ir kukulis. Es nezinu, ko apelācija vēl teiks, nav beigusies vēl [šī lieta – red.]. (…) Jā, izmeklēšanas iestāde saka: jā, ir vainīgs tāpēc, ka atrada bagažniekā naudu! Un es ļoti labi atceros bijušo KNAB darbinieci, kura Saeimas Juridiskās komisijas sēdē saka: ja atrod naudu viņa bagažniekā, kā var nenotiesāt viņu par kukuļņemšanu? Piedodiet, nauda pie mums var nonākt dažādi,” tā TV24 raidījumā uzsvēra Kūtris, komentējot konkrētu tiesvedības gadījumu, kurā iesaistīts bijušais “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis un uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

“Ķeriet tajā brīdī, kad dod naudu! Dodiet pierādījumus, kāpēc es to naudu paņēmu?” piebilda Kūtris, skaidrojot savu nostāju par tiesu lēmumiem un pieņemtajiem sodiem. “Kādam nolūkam tā tika dota vai tamlīdzīgi? Tas ir jāpierāda, un tur mums reizēm klibo,” uzsvēra Kūtris. Viņš gan pauda, ka izprotot arī operatīvos darbiniekus, kuriem liekas, ka viņi saprot, ka “tur ir noticis noziegums un viss”. Taču tiesai ir jādod šie te pierādījumi, viņaprāt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.