Foto: SHUTTERSTOCK

LA.LV eksperiments: Mēģinām iegādāties uztura bagātinātāju, spiežot uz apšaubāmas pretparazītu līdzekļu reklāmas! 24

Veidojot stāstu par uztura bagātinātāju “Vermixin”, kura reklāma pārpludinājusi sociālajos tīklus, es nolēmu veikt eksperimentu un pasūtīt šo “prieku”. Nav īsti tā, ka man interesētu cīņa ar parazītiem vai reklāmai būtu noticējusi, bet mani kūdīja nemiers – ar ko gan saskaras tie cilvēki, kuri vieglprātīgi savu telefona numuru uztic svešajiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Kokteilis
Bijusī olimpietie apstiprina baumas: olimpiskie ciemati kļuvuši par intīmo izklaižu perēkli 63
“Lūdzu, nelaidiet savus bērnus kailus publiskās vietās! Te nav runa par apdegumu vai infekciju risku!” brīdina datu speciālists
Lasīt citas ziņas

Šajā gadījumā personām, kuras glīti izveidojušas mājas lapu, atradušas mūsu mīļās eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas foto un nolēmušas, ka latviešiem ir izmesta laba ēsma. Tātad attārporties gribēs visi un vēl ieteiks šo brīnumlīdzekli kaimiņiem.

Mans piedzīvojums sākās pavisam ātri un, jāteic, tagad nezinu kā no šīs “burvības” tikt vaļā. Mājas lapā bija jāuzraksta savs vārds, kuru laipni norādīju – “Zane”, un telefona numurs. Ko tik eksperimenta nolūkos neizdarīsi. Un man piezvanīja jau pēc desmit minūtēm!

CITI ŠOBRĪD LASA

Varētu pat teikt, ka tajā mirklī sākās manas pēdējo gadu “romantiskākās attiecības” ar čali, kurš noteikti ir mākslīgā intelekta radīts un grib man “iesmērēt” tabletes. Vai tās apkaros tarakānus arī manā galvā, īsti informācijas nav, jo persona to tik vien saka, ka mans pasūtījums ir pabeigts un jāsagaida kurjera norādījumi. Tātad ar mani būtu jārunā īstam cilvēkam. Esmu atbilējusi jau uz kādiem 150 telefona zvaniem, taču kurjers vēl nav zvanījis.

Bet manus 39 eiro, kas patlaban ir norādīta kā labākā cena šim brīnišķīgajam piedāvājumam, viņiem noteikti vajag!

Pieļauju, ka manā telefonā tik tiešām ir “parazīts”, kurš zvana no teju visām pasaules valstīm un, ja godīgi, vairāk nekā 20 reizes dienā saņemu dažādus piedāvājumus. Tas parasti notiek no rīta un arī vakaros. Varētu pat teikt, gluži kā pilnvērtīga dzimumdzīve, tikai šoreiz tā “ņemšanās” notiek ar manu prātu un telefonu. Šausmīgi krīt uz nerviem. Nespēj vienam telefona numuram atspiest, kad uzstājīgi zvana jau nākamais.

Pārsvarā gan zvana “Vermixin” balss kastīte. Latviski sola sarunu, lai no kādas valsts telefona numura tiktu zvanīts. Bet saruna tā arī neseko. Viņiem tiešām neinteresē mana adrese, bankas konta dati un viss pārējais?

Daudziem zvanītājiem es neesmu spējusi atbildēt un, jāatzīst, šajā murgā, kādā esmu iekļuvusi, esmu palaidusi pat garām vērtīgus zvanus. BET es jau pirmajā dienā tiku uzrunāta peļņai. Nezinu, vai tas ir saistīts ar pretparazītu līdzekli, bet zinu skaidri, ka drīzumā pelnīšu vismaz 1000 eiro dienā, ja vien piereģistrēšos maģiskā vietnē, kurā man arī būs jāieskaita savu 250 eiro, lai tie sāktu man nest bagātību.

Reklāma
Reklāma

Es pat domāju, jāmet miers tai žurnālista karjerai! Tāda peļņa! Un tik daudz bloķētu telefona numuru! (Saprotams, ka viss augstākminētais jālasa ar zināmu ironijas devu.)

Ar savu eksperimentu esmu kārtējo reizi pārliecinājusies, ka krāpnieku pasaule nesnauž. Tā attīstās kā milzu parazīts, kuru diemžēl ar brīnumlīdzekli “Vermixin” izārstēt nevar, jo nav arī zināms, kas tajā patiešām ir iekšā.

Tāpēc aicinu, sava mīļā miera labad, nekad nenorādīt savu telefonu, nekādus datus par sevi apšaubāmās interneta vietnēs. Mans telefona numurs noteikti jau ir nonācis pasaulē, ar kuru cīnās policisti. Un es zinu, ka mani mēģinās apkrāpt. Galvenais ir neatbildēt, neuzsākt pat sarunu, lai neciestu ne Jūsu bankas konts, ne arī nervu sistēma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.