Bērni

Lai smagi slimais Timofejs varētu sākt iet skolā, lūdz ziedot delfīnterapijai0


A pedagogue-diver assists an autistic child during a dolphin therapy session at the cultural and health center Nemo in the Belarus capital Minsk, on December 3, 2012.   AFP PHOTO / VIKTOR DRACHEV
A pedagogue-diver assists an autistic child during a dolphin therapy session at the cultural and health center Nemo in the Belarus capital Minsk, on December 3, 2012. AFP PHOTO / VIKTOR DRACHEV
Foto – LETA/AFP. Bērns piedalās delfīnterapijas sesijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Timofejs Okuļevičs ir sešus gadus zēns, kurš slimo ar Viljamsa sindromu. Tā ir reta ģenētiska slimība, kura Timofejam šobrīd izpaužas kā lēna fiziskā un garīgā attīstība, līdzsvara problēmas un aizkavēta valodas attīstība. Zēns regulāri apmeklē rehabilitācijas speciālistus: fizioterapeitu, logopēdu, ergoterapeitu – tā ir viņa ikdiena.

Timofejs iet bērnudārzā, taču valodas attīstības traucējumi ļoti ietekmē zēna saziņu ar apkārtējiem, portālam “LA.lv” pastāstīja labdarības koncerta rīkotāja Māra Kiope. Pēc delfīnterapijas kursa Odesas rehabilitācijas kompleksā viņam strauji uzlabojās runa, kā arī uzmanības noturība un koncentrēšanās uz kādu noteiktu darbību. Šādi uzlabojumi iepriekš nevienā terapijā vai cita veida nodarbībā Latvijā netika konstatēti.

Gan Latvijas, gan Ukrainas rehabilitācijas speciālisti uzsver, ka ar vienreizēju delfīnu terapijas kursu nepietiks iespējamo uzlabojumu veicināšanai, tādēļ nepieciešama periodiska kursa atkārtošana.

Timofejam ir jau seši gadi, un citiem bērniem tas nozīmē skolas gaitu sākumu. Arī Timofeja vecāki sapņo, ka viņu zēns varēs mācīties skolā. Tomēr šobrīd tas aizvien ir tikai sapnis: visus ikdienas rehabilitācijas pasākumus ģimene dēliņam spēj nodrošināt, bet ieguldījumi delfīnu terapijai viņiem šobrīd nav pa spēkam.

Piektdien, 29. novembrī plkst. 19:00 Svētā Pētera baznīcā notiks labdarības koncerts “Cerība dvēselei eņģeļu laikā”, lai savāktu ziedojumus Timofejam tik ļoti nvajadzīgajam delfīnu terapijas kursam.

Koncertā uzstāsies Aīda Rancāne, Andris Kapusts un folkloras grupa “Lata donga”, operdziedātāja Evita Zālīte un bērnu ansamblis “Kolibri”, folkmūziķe Anta Eņģele, māksliniece un pasaku rakstniece Sandra Sabīne Jaundaldere, dzejnieks Valdis Svirskis, Rīgas Hanzas vidusskolas Improvizācijas teātris, krievu folkloras ansamblis “Iļjinskaja pjatņica”.

Ieeja koncertā par ziedojumiem. Visus ienākumus no koncerta organizācija Ziedot.lv ieskaitīs slimā zēna kontā.

Timofejam Okuļevičam var palīdzēt arī, veicot maksājumu zēna kontā portālā Ziedot.lv vai pārskaitot ziedojumu, maksājuma uzdevumam izmantojot sekojošos rekvizītus:

Fonds “Ziedot”
Reģ. Nr 40008078226
Swedbank,
bankas kods: HABA LV 22
konta nr: LV95HABA0551006150241
mērķis: “Atbalsts Timofejam Okuļevičam”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.