Foto: EPA/Scanpix/LETA

Lai tik pamēģina! Polijas ārlietu ministrs par Lukašenko teikto, ka Baltkrievija gatavojas karam 78

“Ļaujiet viņam pamēģināt. Redzēsim, kurš uzvarēs,” Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis asi reaģējis uz pašpasludinātā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vārdiem, ka Baltkrievija gatavojas karam.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Neticiet nevienam, ka mēs vēlamies sākt karu. Mēs gatavojamies karam, es par to runāju atklāti. “Ja vēlaties mieru, gatavojieties karam” – es to neesmu izdomājis. Tas ir ļoti pareizi pateikts,” uzsvēra diktators.

Tikmēr analītiķi norāda, ka ir maz ticams, ka Lukašenko atklāti ievilks savu valsti karā. Viņa teiktais vairāk ir provokācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš protestu Baltkrievijai par Lukašenko izteikumiem par iespējamu militāro konfrontāciju ar Baltijas valstīm un Poliju, izteica Lietuvas Ārlietu ministrija.

Lietuvas Ārlietu ministrija norādīja, ka Lukašenko izteikumos ir nepamatotas apsūdzības Lietuvai par militāru apdraudējumu Baltkrievijai, nepatiesi apgalvojumi par “Suvalku koridora” aizsardzības neiespējamību, kā arī norādījums Baltkrievijas armijai gatavoties iespējamai konfrontācijai ar Baltijas valstīm un Poliju.

“Lietuvas Republikas Ārlietu ministrija uzsver, ka šādi paziņojumi ir uzskatāmi par Baltkrievijas varasiestāžu agresīvās ārpolitikas turpmāku eskalāciju un ir pilnīgi nepieņemami,” teikts paziņojumā.

Baltkrievijas propagandas mediji publicēja videoierakstu, kurā redzams, kā Lukašenko sarunājas ar kādu virsnieku par Baltkrievijas armijas gatavību vajadzības gadījumā uzbrukt Polijai vai Lietuvai. Viņš deva norādījumu neatslābt, apgalvojot, ka šādā gadījumā tiktu uzbrukts pašai Baltkrievijai.

Lukašenko arī izsmēja Baltijas valstu plānus stiprināt robežu ar Krieviju un Baltkrieviju ar pretmobilitātes pasākumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.