Pasaulē
Eiropa

Latvija finansiāli atbalstīs spēkus, kas Sahārā cīnās pret islāmistiem0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Latvija atbalsta finansējuma piešķiršanu spēkiem, kas Sāhelas reģionā, Sahārā, cīnās pret islāmistiem, aģentūru LETA informēja Ministru kabinetā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) piektdien Briselē piedalījās Sāhelas konferencē, kur galvenā uzmanība tika pievērsta drošības jautājumiem. Konferencē piedalījās vairāk nekā 50 valstu un valdību vadītāji, pārstāvot Eiropas Savienību (ES), ANO un citas starptautiski nozīmīgas organizācijas.

Latvija uzskata, ka drošība un stabilitāte Sāhelas reģionā ir ļoti būtisks priekšnosacījums ES drošībai. Latvijas ieskatā, draudi, kas rodas Sāhelas reģionā, piemēram, migrācijas plūsmas, radikalizācija un terorisma draudi, būtiski apdraud ES valstu un iedzīvotāju intereses.

Latvija ir pārliecināta, ka Sāhelas alianses un piecu Sāhelas valstu kopējo bruņoto spēku izveidošana ir labākais veids, kā nodrošināt šo valstu lielāku līdzdalību to drošības garantēšanā. Līdz ar to Latvija atbalsta Sāhelas alianses un piecu Sāhelas valstu kopējo bruņoto izveidošanu, kā arī atbalsta papildus finansējuma piešķiršanu no Āfrikas miera instrumenta, lai nodrošinātu to efektīvu darbību.

Latvija arī atbalsta ES-ANO un G5 Sāhelas valstu tehniskās vienošanās noslēgšanu, kas nodrošinātu labu sadarbību starp piecu Sāhelas valstu kopējiem bruņotajiem spēkiem un ANO Speciālo misiju “Mali MINUSMA”. Papildus šajā vienošanās ir būtiski iekļaut arī atbalsta mehānismus Sāhelas reģionam un skaidrus pušu iesaistes nosacījumus finansiālā un materiālā atbalsta nodrošināšanā.

Sāhelas Alianse ir Francijas un Vācijas iniciatīva sadarbībā ar Pasaules Banku, Āfrikas Attīstības banku un ANO Attīstības programmām, kas atvērta dalībai visām ES dalībvalstīm. Sāhelas Alianses mērķis ir uzlabot attīstības sadarbības efektivitāti. Kopumā Sāhelas reģionā vairāk nekā 5,2 miljoniem cilvēku nepieciešama ārkārtas pārtikas palīdzība, turklāt tiek paredzēts, ka šo cilvēku skaits pieaugs līdz 9,6 miljoni cilvēku.

Sāhela ir pārejas zona no Sahāras tuksneša, kas atrodas ziemeļos no Sāhelas, uz Āfrikas savannām dienvidos. Tā plešas aptuveni 1000 kilometru platā joslā no Senegālas uz austrumiem.

Kā ziņots, Eiropas Savienība (ES) gatavojas divkāršot finansējumu piecu valstu spēkiem, kas Sāhelas reģionā Āfrikā cīnās pret islāmistu kaujiniekiem, piektdien paziņojusi ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

ES sola atbalstu Burkinafaso, Čadas, Mali, Mauritānijas un Nigēras apvienotajam kontingentam palielināt par 50 miljoniem eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Bijušie valstu līderi koronavīrusa dēļ aicina steidzami sarīkot G20 samitu
16 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par sejas maskas nevalkāšanu un smēķēšanu slēgtā telpā soda Rumānijas premjerministru
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
“Protestu viļņi atspoguļo patiesu neapmierinātību.” Obama komentē ASV jau gandrīz nedēļu notiekošos protestus 2
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas