Kultūra
Teātris un kino

Latvijā pēc 40 gadu pārtraukuma viesosies Maskavas Lielā teātra baleta trupa0

Publicitātes foto

Rīgā sākas 13. gadskārtējais festivāls “Zelta maska Latvijā”, kas uz Latviju atkal atvedis Krievijas labāko teātru izrādes, informē starptautiskā projekta ģenerālpartneris “Rietumu Banka”.

Šā gada festivāls notiks Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienas svinību zīmē. Par godu šim notikumam festivāla rīkotāji ir sagatavojuši īpašu programmu, kuras galvenais notikums būs Lielā teātra baleta trupas uzstāšanās ‒ šādas viesizrādes Latvijā notiek pirmo reizi pēdējo 40 gadu laikā!

Nacionālās operas un baleta teātrī skatītāji Lielā teātra solistu un baleta mākslinieku izpildījumā varēs noskatīties baletu “Spītnieces savaldīšana”, ko iestudējis slavenais franču horeogrāfs Žans Kristofs Majo, izmantojot Dmitrija Šostakoviča mūziku.

Festivāla programmā īpašu uzmanību pelnījis arī Sofokla traģēdijas “Valdnieks Edips” iestudējums ‒ tas ir Maskavas Jevgēnija Vahtangova teātra un Grieķijas Nacionālā teātra kopdarbs. Izrāde, kas ir kļuvusi par Maskavas teātra sezonas hitu, ir saņēmusi “Zelta maskas” nominācijas šādās kategorijās: “Labākā drāmas izrāde / lielā forma”, “Labākais režisora darbs” un “Labākais mākslinieka darbs”.

Festivāla programmā ir iekļauti arī leģendārie “Šukšina stāsti”, ko Nāciju teātrī pirms dažiem gadiem iestudēja latviešu režisors Alvis Hermanis. Arī izrāde “Mūsu klase”, kurā redzēsim Jevgēnija Vahtangova teātra jaunos aktierus, un Maskavas Vladimira Majakovska teātra izrāde “Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri”.

Festivāls tradicionāli notiek Rīgā, Liepājā un Ventspilī.

LA.lv