Ekonomika
Bizness

“Latvijas dzelzceļa” darbinieku atlaišana sākta jau pagājušā gada nogalē1


“Latvijas dzelzceļa” darbinieks
“Latvijas dzelzceļa” darbinieks
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, aģentūrai LETA norādīja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Galvenais iemesls – kravu samazinājums

Viņa skaidroja, ka iemesli darbinieku skaita samazināšanai ir vairāki. Viens no tiem – pārvadāto kravu apjoma kritums 2019.gadā un prognozes, kas neliecina, ka apjomi tuvākā nākotnē varētu būtiski pieaugt.

Kravu apjoma kritums 2019.gadā salīdzinājumā ar 2018.gadu bija tuvu pie 16%.

Kā norāda uzņēmuma pārstāve, saistībā ar globālajiem ekonomikas un politikas procesiem pagājušajā gadā samazinājās fosilo izejvielu – akmeņogļu, naftas un naftas produktu – cenas starptautiskajos tirgos, kā ietekmē notika mazāks darījumu skaits un attiecīgi, tika pārvadāti mazāki apjomi šo kravu. Pašreizējās prognozes neliecinot, ka šiem izejmateriāliem cenas pārskatāmā nākotnē varētu ievērojamo pieaugt.

Pētermane norādīja, ka jāņem vērā arī klimatiskie apstākļi – Eiropā nav novērojama auksta ziema, tāpēc ir mazinājies pieprasījums pēc akmeņoglēm, kas ir viens no galvenajiem kurināmā veidiem.

Stabilizē uzņēmumu

LDz kopš pērnā gada rudens pārskata tehnoloģiskos procesus un izvērtē, kādas darbības ir veicamas, lai nodrošinātu uzņēmuma saimnieciskās darbības efektivitāti, stabilizētu uzņēmumu, kā arī nodrošinātu tā pamatfunkciju – dzelzceļa transporta infrastruktūras uzturēšanu atbilstoši noteiktajiem standartiem. Līdz ar uzņēmuma pamatdarbības izmaksu būtisku samazinājumu viens no lēmumiem ir arī darba tiesisko attiecību pārtraukšana ar aptuveni 1500 darbiniekiem līdz šī gada beigām.

Pētermane norādīja, ka funkciju un procesu izvērtēšana sākās pagājušā gada otrajā pusē. Tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta jau pakāpeniski gada nogalē.

Pirmos atlaiž no administrācijas

Jautāta, kādās jomās strādājošo skaits tiks samazināts, Pētermane skaidroja, ka pirmajā posmā darba attiecības tiek pārtrauktas galvenokārt ar administrācijas darbiniekiem.

Paralēli LDz turpinās funkciju un tehnoloģisko procesu izvērtēšana, kam sekos nākamie lēmumi par to, kuras LDz darbības jomas iespējams pārveidot, lai palielinātu to efektivitāti un samazinātu izmaksas.

Informācija par turpmākajiem posmiem tiks sniegta gan Nodarbinātības valsts aģentūrai, gan arī medijiem.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka “Latvijas dzelzceļš” šogad plāno atlaist maksimums 1500 darbinieku, kas veido apmēram 24% no kopējā kompānijas darbinieku skaita. Darbinieku skaita samazināšanu plānots īstenot vairākos posmos, sākot ar kompānijas administrācijā strādājošo darbinieku skaita optimizāciju.

“Latvijas dzelzceļā” šogad 1.janvārī strādāja 6265 darbinieki, savukārt visa “Latvijas dzelzceļa” koncerna darbinieku skaits šā gada sākumā sasniedza 9950 cilvēku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lēnākā ekonomikas izaugsme Baltijā
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus
21 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
57 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Vai tiešām vilnu var iegūt no koka? To Tērvetē atklās koku vilnas zinātājs Ritvars Točs
20 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
2 stundas