Kultūra
Kultūrpolitika

Latvijas svētkos četri nozīmīgi sarīkojumi arī Aberdīnā0


Viņa majestātes teātri Aberdīnā izgaismos Latvijas karoga krāsās.
Viņa majestātes teātri Aberdīnā izgaismos Latvijas karoga krāsās.
Foto: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28587836

Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienība (SALA) ar Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē, Latvijas Ārlietu ministrijas un Aberdīnas pilsētas pašvaldības atbalstu no 11. līdz 18. novembrim Aberdīnas pilsētā, Ziemeļskotijā, Lielbritānijā organizē pasākumus, lai iepazīstinātu Skotijas iedzīvotājus ar Latviju un popularizēt Latvijas valsti, kā arī informētu par Latvijas svētkiem, informē Iveta Cīrule, Latvijas Svētku nedēļas Projekta vadītāja, valdes locekle.

Skotijas Aberdīna Latviešu Apvienības vadītājs Ģirts Greiškalns: “Atrodoties uz vienas 57. paralēles ir tikai pašsaprotami, ka jāveido un jāveicina sadarbība starp Ziemeļskotiju un Latviju.

Mēs vēlamies izmantot šo svētku nedēļu, lai iepazīstinātu Skotijas iedzīvotājus ar Latviju un tās kultūru, popularizētu Latvijas valsti

un tādā veidā arī veicināt gan ekonomiskos kontaktus, gan palielināt tūristu pieplūdumu Latvijā. Kā arī viennozīmīgi stiprināt Ziemeļskotijā dzīvojošās latviešu diasporas, kā neatņemamas Latvijas sabiedrības daļas, latvisko identitāti un piederību Latvijai.

Ir tikai atbalstāms, ka līdzīgi pasākumi tiek rīkoti citās Skotijas lielākajās pilsētas, piemēram, Latviešu biedrība Skotijā Edinburgā un pēdējā laikā sarosījušies arī tautieši Glāzgovā.”

Latvijas svētku nedēļas laikā Aberdīnā notiks pavisam četri pasākumi.

Nedēļu no 11. novembra Aberdīnas Centrālajā Bibliotēkā sadarbībā ar “Rīgas Jūgendstila centrs” muzeju tiks izstādīta starptautiskā ceļojošā izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla”.

Lāčplēša dienas, 11. novembra, vakarā notiks gājiens, kura mērķis būs iziet Latvijas valsts kontūru Aberdīnas ielās. Gājiena noslēgumā dalībnieki tiks aicināti no svecēm izveidot Latvijas kontūru.

Pirmo reizi Skotijā, un Lielbritānijā svētku nedēļas laikā Latvijas karoga krāsās tiks izgaismots viens no vecākajiem Skotijā un starptautiski atpazīstamais Viņa Majestātes teātris Aberdīnā.

Svētku nedēļa noslēgsies ar balli Aberdīnā, kura notiks Koptorna viesnīcā. Ballē uzstāsies Aberdīnas Tautas deju kolektīvs “Četri vēji” un piedalīsies viesmāksliniei no Latvijas – aktieris Jānis Jarāns un dziedātājs Andris Mucenieks.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Kurzemē notiks īpašie filmas “Piļsāta pi upis” seansi
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Iepriekš neeksponētus Kuzņecova porcelāna priekšmetus izstādīs Durbes pilī
1 diena
LV
Laima Vilsone
Kultūra
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Laima Vilsone
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
No Vīgriezes līdz Cūkasdziesmai: izpētīti uzvārdi Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 21 bojāgājušais, 1030 ievainoti
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēdējos trīs mēnešus Latvijā saule spīdējusi vidēji 2 līdz 6 stundas nedēļā
40 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Gulbim neizdodas pārsteigt Monfisu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 2
4 stundas