Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku 0

Lietuvas tiesībsargājošo iestāžu izmeklēšanā par iespējamu mēģinājumu uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku kāda Latvijas uzņēmuma interesēs tiek turēts aizdomās bijušais ilggadējais Šauļu lidostas direktors, šobrīd privātuzņēmējs Roms Mikšis, liecina ziņu aģentūras BNS rīcībā esošā informācija.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas
Pēc neoficiālām ziņām, izmeklētāji Mikši tur aizdomās, ka viņš darbojies Latvijā reģistrētās SIA “Wings 4 Sky Group” interesēs.

Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) ceturtdien paziņoja, ka sācis pirmstiesas izmeklēšanu, no Otrā operatīvo dienestu departamenta saņemot informāciju, ka kāda privāta uzņēmuma vadītājs mēģinājis uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku pārstāvi un piedāvājis viņam vairāk nekā 90 000 eiro kukuli par to, lai kādai Latvijas kompānijai tiktu radīti īpaši apstākļi un tā varētu piedalīties Lietuvas Bruņoto spēku rīkotā starptautiskā iepirkuma konkursā un tajā uzvarēt.

CITI ŠOBRĪD LASA
STT nenorādīja nedz konkrētu personu uzvārdus, nedz uzņēmumu nosaukumus.

Savukārt ziņu aģentūras BNS rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka iepirkums, kura dēļ, iespējams, dots kukulis, varētu būt saistīts ar Latvijā reģistrēto uzņēmumu SIA “Wings 4 Sky Group”. Šī kompānija 2015.gadā nonākusi Latvijas drošības dienestu redzeslokā. Neraugoties uz to, Lietuvas Bruņotie spēki 2016.gadā parakstījuši ar SIA “Wings 4 Sky Group” līgumu par mācību lidmašīnu nomas pakalpojumu pirkšanu.

Aizdomās turētais Mikšis trešdien aizturēts, viņa mājās un darbavietā veikta kratīšana. Ceturtdien viņš atbrīvots, aģentūrai BNS pastāstījusi STT pārstāve Ramune Paukštiene, norādot, ka STT neuzskata par vajadzīgu pieprasīt Mikša apcietināšanu.

Pēc viņas teiktā, aizdomās turētais nav bijis oficiāls Latvijas uzņēmuma pārstāvis.

Mikšis Šauļu lidostu vadījis no 2006.gada līdz 2015.gada jūlijam, kad atbrīvots no amata. Kā tobrīd skaidroja Šauļu pašvaldības pārstāvji, tāds lēmums pieņemts lidostas slikto darbības rezultātu dēļ.

Šobrīd Mikšim pieder celtniecības un tirdzniecības uzņēmums “Ragda”, ko vada viņa sieva Daiva Mikšiene. Mikšis arī vada uzņēmumam “Ragda” piederošo firmu “Aviatechnika” un Šauļos bāzēto Uzņēmējdarbības informācijas un attīstības asociāciju.

Ar Mikši aģentūrai pagaidām nav izdevies sazināties.

STT iepriekš ziņoja, ka trešdien sadarbībā ar Latvijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem arī veikta kratīšana kādā Latvijas uzņēmumā.

Pirmstiesas izmeklēšanu kontrolē Šauļu apgabala prokuratūras Organizētās noziedzības un korupcijas apkarošanas nodaļas prokurors.

KNAB aģentūrai LETA ceturtdien apstiprināja, ka birojs piedalījies Eiropas izmeklēšanas rīkojuma izpildē un sniedzis atbalstu STT veiktajās izmeklēšanas darbībās. “Šajā procesā KNAB nav procesa virzītājs. Detalizētāku informāciju par procesā iesaistītām personām un veiktajām darbībām KNAB pašlaik nevar sniegt,” norādīja KNAB.

Reklāma
Reklāma

Ar SIA “Wings 4 Sky Group” vadītājiem aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties, bet uzņēmuma administratore pa tālruni sacījusi, ka pēdējo dienu laikā tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nav to apmeklējuši.

Lietuvas Bruņotie spēki no “Wings 4 Sky Group”, kuras nosaukums agrāk bija “K.S. AVIA”, nomā trīs reaktīvās mācību lidmašīnas L-39 “Albatros” saskaņā ar gandrīz 3,4 miljonus eiro vērtu līgumu, kas 2016.gada martā tika noslēgts uz trim gadiem.

Beidzoties iepirkuma konkursam, viena no pretendentēm – Igaunijas kompānija “Mada Air” – iepirkuma procedūru apstrīdēja tiesā, taču tās prasība tika noraidīta.

Igauņu uzņēmēji uzskatīja, ka konkursa uzvarētāja un otrās vietas ieguvēja piedāvājumi jānoraida, jo kompānijas “K.S. Avia” un “Sky Fuel” savā starpā saistītas ar akcionāriem un to vadības struktūras un biroji reģistrēti vienā adresē.

Prasībā tiesai 2016.gadā viņi norādīja, ka “Sky Fuel” nav sava lidmašīnu parka un tas nomā lidmašīnas no “K.S. Avia”, tādējādi ir pilnībā atkarīgs no tā un atbildīgs pret iepirkuma rīkotāju par pienācīgu tā saistību nepildīšanu.

Saskaņā ar portālā “Firmas.lv” publicēto informāciju, SIA “Wings 4 Sky Group” reģistrēta 1994.gada oktobrī ar nosaukumu “K.S.AVIA”, un tās pamatkapitāls ir 142 000 eiro.

Kompānijas īpašnieki ir Sergejs Ščukins (48,75%), Konstantīns Soloduha (25%), Artjoms Soloduha (25%) un Irina Ščukina (1,25%). Kompānijas valdes priekšsēdētājs ir Ščukins, bet valdes loceklis ir Konstantīns Soloduha.

2017.gadā “Wings 4 Sky Group” apgrozījums bija 4,899 miljoni eiro, kas ir par 24,5% mazāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga 13,2 reizes un sasniedza 2,704 miljonus eiro.

2016.gada februārī “K.S.AVIA” mainīja nosaukumu uz “Wings 4 Sky Group”.

“Wings 4 Sky Group” patlaban pieder 75,75% daļu uzņēmumā SIA “Sky Port” (agrāk SIA “Tukums Airport”).

Civilās aizsardzības aģentūra 2015.gadā anulēja lidlauka apliecību SIA “Tukums Airport”, norādot, ka saskaņā ar divu valsts drošības iestāžu sniegto informāciju kapitālsabiedrības līdzīpašnieks, proti, “K.S.AVIA” (tagadējais “Wings 4 Sky Group”) neatbilst likuma “Par aviāciju” 57.2 panta pirmās daļas 8.punkta prasībām jeb rada draudus drošībai. Šī likuma norma nosaka, ka atbildīgais darbinieks – šajā gadījumā līdzīpašnieks – var būt tikai persona, kas ar savu uzvedību vai darbībām nerada draudus Latvijas valsts un sabiedrības drošībai, valsts demokrātiskajai konstitucionālajai iekārtai, valsts neatkarībai un teritoriālajai neaizskaramībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.