Laukos
Mežsaimniecība

“Latvijas valsts meži” šogad pārdevuši 16,2 miljoni meža koku stādu. Uzņēmuma apgrozījums un peļņa krīt0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas valsts meži” apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bija 89,503 miljoni eiro, kas ir par 0,3% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika posmā, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Vienlaikus kompānijas peļņa pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) nomaksas 2020.gada pirmajos trijos mēnešos bija 29,381 miljoni eiro, kas ir par 28% mazāk nekā gadu iepriekš šajā periodā.

Kompānijas finanšu pārskatā atzīmēts, ka 2020.gada pirmajā ceturksnī “Latvijas valsts mežu” kopējie ieņēmumi veidoja 89,8 miljoni eiro, tai skaitā ieņēmumi no koksnes produktu – apaļkoksnes sortimentu, augošu koku un šķeldas – pārdošanas 86,2 miljoni eiro.

Pēc “Latvijas valsts mežu” vadības vēstītā, par 9,2 miljoniem eiro lielāki ieņēmumi gūti no apaļkoksnes sortimentu realizācijas, ko ietekmējis gan lielāks sortimentu realizācijas apjoms, gan augstāka vidējā koksnes pārdošanas cena salīdzinājumā ar plānoto.

Tikmēr 2,7 miljoni eiro gūti no augošu koku realizācijas, par diviem miljoniem eiro pārsniedzot sākotnēji plānoto. Šā gada trijos mēnešos “Latvijas valsts meži” realizēja par 57 000 kubikmetru augošu koku vairāk kā plānots, kā arī ieņēmumu pārpildi ietekmējusi augstāka vidējā realizācijas cena.

Tāpat “Latvijas valsts mežu” vadība informē, ka 2020.gada trīs mēnešos realizēti 16,2 miljoni meža koku stādu. No tiem 7,4 miljoni pārdoti ārējiem pircējiem, tai skaitā 4,4 miljoni stādu eksportēti.

2020.gada pirmajos trijos mēnešos uzņēmums investēja attīstībā 8,3 miljonus eiro, kas ir par 18,6% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā cetursknī. Tai skaitā 7,5 miljoni eiro no šā gada pirmajā ceturkšņa investīcijām ieguldīti meža ceļu būvniecībā, meža meliorācijas sistēmu atjaunošanā un tiltu būvniecībā.

Šā gada pirmajā ceturksnī veikta projektēšana meža ceļiem 62 kilometru garumā, ekspluatācijā nodoti 11 kilometri meža ceļu. Savukārt meža meliorācijas sistēmu būvniecībai veikti projektēšanas darbi 2700 hektāru platībā.

Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka 2019.gada pirmajos trijos mēnešos “Latvijas valsts meži” apgrozījums bija 89,751 miljons eiro, kas ir par 20,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā laika posmā, savukārt kompānijas peļņa pirms UIN nomaksas veidoja 40,835 miljonus eiro, kas bija par 22,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Latvijas valsts mežu” vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Kāds ir vasarāju ražas potenciāls, salīdzinot ar pagājušo gadu
5 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
17 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
4 stundas