Latvijā
Novados

Liepājā, iespējams, savstarpēju izrēķināšanos plānojuši latviešu un krievvalodīgie skolēni1

Foto – Shutterstock

Pēdējās dienās Liepājā aktivizējušies jaunieši, kuri arī ar sociālo vietņu starpniecību musinājuši viens otru pulcēties, lai kautos ar citiem jauniešiem, pastāstīja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, konfliktos iesaistīti pārsvarā 2002. un 2003.gadā dzimuši jaunieši, kuru vidū ir gan zēni un meitenes, gan arī latviešu un krievu valodā runājošie.

Savukārt vietējais portāls “liepājniekiem.lv” vēsta, ka konflikts esot tieši etnisks un savstarpēju izrēķināšanos plānojuši latviešu un krievvalodīgie skolēni.

Jaunieši, kuri nonākuši policijas redzeslokā, pārstāv četras skolas – 8.vidusskolu, J.Čaktes Liepājas 10.vidusskolu, Liepājas Raiņa 6.vidusskolu un 12.vidusskolu. 6. un 10.vidusskolā mācības notiek latviešu valodā, 12.vidusskolā – krievu valodā, bet 8.vidusskolā – jaukti, turklāt skola piedāvā speciālās izglītības programmas izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem.

Savstarpējai saziņai jaunieši izmantojuši arī vietni “Facebook”, kur veidojuši saziņas grupu, kas bija publiska, taču pašlaik šī grupa ir izdzēsta un publiski tā vairs nav pieejama.

Šeršņova informēja, ka policiju par jauniešu pulcēšanās vietām ar mērķi konfliktēt savā starpā laicīgi informējuši pieaugušie, tādejādi policijai izdevies novērst nopietnus konfliktus.

Vienā gadījumā jaunieši pulcējušies pie skolas, citā gadījumā – Jāņa Čakstes laukumā, kā arī bijis gadījums, kad jaunieši mēģinājuši izraisīt konfliktu pie Dienvidu fortiem.

Saistītie raksti

Vienā no gadījumiem viens nepilngadīgais arī guvis miesas bojājumus, taču VP ar iesniegumu par miesas bojājumu nodarīšanu neviens nav vērsies, ka arī cietušais nav vēries pēc palīdzības medicīnas iestādē.

VP policijas pārstāve aicina vecākus ar saviem bērniem pārrunāt šādas jautājumus. Arī sabiedrība tiek aicināta nepalikt malā, redzot, ka starp jauniešu kompānijām izceļas konflikts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Perevoščikovs: Covid-19 plašu izplatīšanos var attālināt, stingri ievērojot sociālo distancēšanos 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu 1
7 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
1 stunda