33 gadus vecais brazīliešu uzbrucējs Dodo (no labās) Latvijas kausa finālā vārtus apdraudēja gan akrobātiskā veidā, gan sitot ar galvu.

Sezonas pirmo pusi ļoti vāji aizvadījusī “Liepāja” izcīna Latvijas kausu 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Latvijas kausu futbolā vakar otro reizi ieguva “Liepāja”, finālā viesos papildlaikā ar 1:0 pārspējot “Ventspili”. Tādējādi uzvarētāji ieguva ceļazīmi uz nākamā gada UEFA Eiropas konferenču līgas kvalifikāciju. Vārtus 93. minūtē guva brazīlietis Dodo.

Liepājas un Ventspils komandas finālā tikās ceturto reizi. Iepriekšējās trijās uzvarēja ventspilnieki, toreiz vēl sāncenši spēlēja zem metalurga izkārtnes. Šoreiz sekmīgāki bija liepājnieki, kuriem fināli nav bijuši veiksmīgi – vēju pilsētas vienībām pēc neatkarības atgūšanas trīs uzvaras un septiņi zaudējumi. Tiesa, uz pirms sešiem gadiem dibināto “Liepāju” tas nebūt neattiecas – divi fināli un divi kausi.

Spēli apņēmīgāk sāka “Liepāja”, vairākas reizes saasinot situāciju pretinieku vārtu tuvumā. Divas reizes soda laukumā krita Artūrs Karašausks, taču galvenā tiesneša Mareka Ķeres svilpe klusēja, uzbrucējam vēlāk nekautrējoties publiski norāt soģi.

Kopš pirmā puslaika otrās daļas iniciatīvu pārņēma ventspilnieki, taču līdz bīstamiem momentiem nokļūt neizdevās. Tikmēr liepājnieki divreiz bija tuvu vārtu guvumam, abās epizodēs uzmanības centrā esot Karašauskam.

Saistošākos momentus komandas bija pietaupījušas papildlaikam – tā sākumā vārtus ar galvu guva Dodo, uzreiz pēc tam izcilu iespēju nerealizēja “Ventspils” pussargs Daniils Ulimbaševs, bet viņa komandas biedrs, vārtsargs Kostjantins Mahnovskis par pēdējās cerības sodu saņēma sarkano kartīti. Mazākumā zaudētāji gāja uz priekšu, un pēdējā minūtē tikai milzu veiksme ļāva liepājniekiem nosargāt minimālo pārsvaru uz tablo.

“Laikam izšķirošais bija pacietība, ļoti daudz strādājām bez bumbas. Veiksme bija mūsu pusē, lai gan momentu ziņā bijām labāki. Eirokausi mums bija vajadzīgi. Laikam sezona beigusies – ir trofeja. Virslīgā trešā vieta mums vairs nav vajadzīga. Liepāja var izelpot,” sarunā ar “Latvijas Televīziju” atklāts bija Artūrs Karašausks.

“Ventspils” Latvijas čempionātā atrodas ceturtajā vietā un pēdējās divās kārtās mēģinās izraut trešo no “Valmieras” rokām. Sāncenšiem ir par punktu vairāk, bet arī divas spēles rezervē.

Latvijas čempionātā nedēļas nogalē pie uzvarām tika abas līdervienības – “Riga” ar 2:0 pārspēja “Tukumu 2000/TSS”, bet “RFS” ar 3:0 uzveica “Metta”. Atlikušajās divās spēlēs “Rigai” pietiek ar vienu punktu, lai izcīnītu čempionu titulu, un nākamais mačs 26. novembrī būs tieši pret “RFS”.