Lietuvas un Francijas basketbola izlašu duelī netrūka arī asumi.

Lietuvai pamatīga drāma – atspēlē 17 punktu deficītu, bet zaudē un netiek PK ceturtdaļfinālā 0

Pamatīgu drāmu Ķīnā notiekošājā Pasaules kausa izcīņā basketbolā piedzīvoja mūsu dienvidu kaimiņi, kad izšķirošajā mačā par vietu ceturtdaļfinālā ar 75:78 (14:26, 26:24, 14:15, 21:13) zaudēja Francijai, līdz ar to netiekot starp astoņām labākām komandām.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

“Braļuki” vēl trešās ceturtdaļas sākumā bija iedzinējos ar 42:59, taču pēdējā ceturtdaļā ne tikai atspēlējās, bet panāca arī vadību 69:68 un 72:70. Spēles beigas bija ļoti saspringtas, kurā veiksme un arī tiesnešu neliela palīdzība bija Francijas pusē.

Francijai 24 punktus guva Evans Furnjē, 21 punktu pievienoja Nando de Kolo. Savukārt Lietuvas izlasei Jons Valančūns guva 18 punktus un pievienoja astoņas atlēkušās bumbas, bet 12 punkti bija Mantam Kalnietim.

Lietuvieši spēli sāka vāji, nespējot tikt pie labām iespējām groza tuvumā, tāpēc pēc desmit minūtēm Daiņa Adomaiša trenētā vienība bija ar -12. Turpinājums jau bija enerģiskāks, jo īpaši pēdējā ceturtdaļa, kurā Lietuvas vīri parādīja izcilu cīņassparu. Ar to gan bija par maz. Beigās Valančūns pie 74:76 varēja panākt neizšķirtu ar soda metieniem. Pirmais bija precīzs, bet otrajā strīdīgā epizodē tiesnešu svilpe klusēja.

Pēc tam punktu cīņai pielika de Kolo, bet Lietuva pēdējā uzbrukumā līdz precīzam metienam netika. Dienvidu kaimiņiem sāpīgs zaudējums, kurš liegs pacīnīties par medaļām.

Tikmēr K apakšgrupā ASV basketbolisti ar 69:53 (19:17, 19:8, 16:12, 15:16) attaisnoja favorītu lomu mačā pret Grieķiju, izšķirošo pārsvaru ar labu aizsardzību nodrošinādami otrajā ceturtdaļā.

Rezultatīvākais kolektīvi spēlējošajiem amerikāņiem ar 15 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Kemba Vokers. Donovanam Mičelam desmit punkti un piecas atlēkušās bumbas, bet punktus neguva vien trīs spēlētāji ASV rindās.

Tikmēr grieķiem aizvadītās sezonas NBA vērtīgākais spēlētājs Jannis Adetokunbo sameta 15 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet ar to bija par maz uzvarai.

Lai tiktu ceturtdaļfinālā, Grieķijai pēdējā otrā posma mačā būs nepieciešama ļoti pārliecinoša uzvara pār Čehiju.

Šobrīd zināmi jau seši no astoņiem ceturtdaļfināla dalībniekiem – Spānija, Serbija, Francija, Polija, Argentīna un Austrālija.