Lietuvas basketbolisti Pasaules kausa ceturtdaļfinālā piedzīvo zaudējumu 14

Pasaules kausā basketbolā vīriešiem otrdien ceturtdaļfinālā zaudējumu piedzīvoja Lietuvas valstsvienība, kas ar 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14) piekāpās Serbijas izlasei.

Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm

Lietuviešiem līdz mačam ar serbiem bija perfekta bilance – piecās divu apakšgrupu etapu spēlēs tika izcīnītas piecas uzvaras. Tomēr cīņā par vietu pusfinālā pārāki izrādījās serbi, kuri pirmajā ceturtdaļā bija iedzinējos arī ar sešu punktu starpību (10:16). Vēl līdz pirmajam pārtraukumam Serbijas basketbolistiem izdevās deficītu samazināt līdz minimumam, bet turpinājumā pārņemt iniciatīvu un spēles grožus savās rokās, svinot drošu uzvaru.

Līdz mačam ar serbiem Lietuvas izlase uzvarēja visās piecās spēlēs – tika pārspēta Ēģipte (93:76), Meksika (96:66), Melnkalne (91:71), Grieķija (92:67) un ASV (110:104). Savukārt Serbija pirmajā posmā uzvarēja Ķīnu (105:63), Puertoriko (94:77) un Dienvidsudānu (115:83), bet otro posmu sāka ar zaudējumu Itālijai (76:78), tādējādi pēdējā spēlē bija jācīnās par vietu ceturtdaļfinālā, ar 112:79 pārspējot Dominikānas Republiku.

Lietuva ar Serbiju tikās 2010.gada Pasaules kausa mačā par trešo vietu, toreiz Stambulā ar 99:88 uzvarot lietuviešiem.

Pusfinālā serbi tiksies ar ceturtdaļfināļa pāra Kanāda-Slovēnija uzvarētāju. Šī spēle tiks aizvadīta trešdien.

Šodien vēl vienā ceturtdaļfināla duelī tiksies Itālijas un ASV basketbolisti. Spēles sākums plānots plkst.15.40 un maču tiešraidē varēs vērot “Go3 Sport” kanālos.

Pirmo divu posmu spēles notika Filipīnās, Japānas pilsētā Okinavā un Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, bet labāko astoņniekā iekļuvušās izlases par medaļām spēkojas “SM Mall of Asia” arēnā Manilas ostas rajonā.