Sports vieno! Lietuvas un Serbijas basketbola spēles laikā vairākās mūsu kaimiņvalsts skolās atceltas stundas 27

Šodien Manilā Pasaules kausā basketbolā tiks noskaidrotas pirmās divas pusfinālistes, ceturtdaļfinālā tiekoties Lietuvai ar Serbiju un Itālijai ar ASV, ziņo aģentūra LETA.

15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Krievijas “lācis” Putins asina nagus, lai sagrābtu arvien vairāk Eiropas uzņēmumu

Lietuvas un Serbijas spēle sākās plkst.11.45 pēc Latvijas laika, bet Itālija un ASV laukumā dosies plkst.15.40. Turnīra mačus tiešraidē var vērot “Go3 Sport” kanālos.

Par godu īpašajam notikumam Lietuvā vairākās skolās basketbola spēles laikā atceltas pat stundas, savā “X” kontā paziņojis Latvijas Futbola Virslīgas un RFS Futbola kluba komunikācijas un mārketinga vadītājs Paulius Jakelis.

Trešdien Latvijas un Vācijas mačā noskaidrosies ASV vai Itālijas pretiniece pusfinālā, bet par iespēju tikties ar lietuviešiem un serbiem cīnīsies Kanāda un Slovēnija. Divas Eiropas izlases, kas meistarsacīkstes noslēgs visaugstāk turnīra tabulā, izcīnīs tiesības piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Lietuvas izlase ceturtdaļfinālā iekļuvusi ar nevainojamu bilanci pirmajos divos posmos – piecās spēlēs uzvarētas Ēģipte (93:76), Meksika (96:66), Melnkalne (91:71), Grieķija (92:67) un ASV (110:104). Serbija pirmajā posmā uzvarēja Ķīnu (105:63), Puertoriko (94:77) un Dienvidsudānu (115:83), bet otro posmu sāka ar zaudējumu Itālijai (76:78), tādējādi pēdējā spēlē bija jācīnās par vietu ceturtdaļfinālā, ar 112:79 pārspējot Dominikānas Republiku.

Serbijas izlases rindās ir pēdējo gadu labākais Eiropā spēlējošais centra spēlētājs Nikola Milutinovs, kurš vidēji 25 minūtēs guvis 14 punktus, izcīnījis 9,6 bumbas zem groziem un bloķējis vienu metienu. Viņam pretī stāsies Jons Valančūns, kuram caurmērā 21 minūtē ir 13,6 punkti, 9,2 atlēkušās bumbas un 1,2 bloķēti metieni.

Lietuva ar Serbiju tikās 2010.gada Pasaules kausa mačā par trešo vietu, toreiz Stambulā ar 99:88 uzvarot lietuviešiem.

Itāļi finālturnīru sāka ar uzvaru pār Angolu (81:67), pēc tam situāciju sarežģīja zaudējums Dominikānai (82:87), taču trīs uzvaras pēc kārtas – pār Filipīnām (90:83), Serbiju (78:76) un Puertoriko (73:57) – deva vietu ceturtdaļfinālā. Amerikāņi uzvarēja Jaunzēlandi (99:72), Grieķiju (109:81), Jordāniju (110:62) un Melnkalni (85:73), tikai pēdējā mačā zaudējot Lietuvai (104:110).

ASV izlases līderis šajā finālturnīrā ir Entonijs Edvardss, bet itāļiem – Simone Fontekjo, tāpat lielas divcīņas gaidāmas starp abiem centra spēlētājiem Džerenu Džeksonu un Nikolo Melli. Zīmīgs mačs būs NBA aizvadītās sezonas labākajam debitantam Paolo Bankēro, kurš Itālijā tiek vērtēts pretrunīgi, jo tēva dzimtenes vietā izvēlējies pārstāvēt ASV.

No 14 savstarpējām spēlēm 12 uzvarējuši amerikāņi. Pēdējo reizi itāļi uzvarēja 1978.gadā, kad turpat Filipīnās bija pārāki pasaules čempionāta otrajā posmā.

Pirmo divu posmu spēles notika Filipīnās, Japānas pilsētā Okinavā un Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā. Labāko astoņniekā iekļuvušās izlases par medaļām spēkosies “SM Mall of Asia” arēnā Manilas ostas rajonā.

Pasaules kausa finālturnīrā tiks noskaidrotas septiņas Parīzes olimpisko spēļu turnīra dalībnieces, kā arī jau zināmas vēl 19 valstsvienības, kuras kopā ar piecu reģionu priekškvalifikācijas sacensību uzvarētājām nākamvasar cīnīsies par pēdējām četrām ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm.

Tērzēšanas platformas “X” lietotāji aktīvi seko līdzi notikumiem basketbola pasaulē. Latvieši atbalsta savus kaimiņus, un tiek prātots par Latvijas un Lietuvas spēli par zeltu.