Latvijā
Rīga

Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam0


Protesta akcija pret VDD ēkas būvniecību
Protesta akcija pret VDD ēkas būvniecību
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Apvienība “Pilsēta cilvēkiem” un vēl 12 nevalstiskās organizācijas ir nosūtījušas vēstuli valdībai, lūdzot dot Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldei (NKMP) laiku, lai izvērtētu tā dēvētā “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam, aģentūru LETA informēja bijusī apvienības valdes locekle Gunita Piterāne.

Aktīvisti aicina neuzsākt būvdarbus “Marsa parka” teritorijā līdz NKMP būs veikusi izvērtējumu.

Vēstulē, kas nosūtīta arī Saeimas Nacionālās drošības komisijai, Nacionālajai drošības padomei un VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, aktīvisti lūdz “neizpostīt “Marsa parku” pirms nav noskaidrota tā kultūrvēsturiskā vērtība”.

Protests pret VDD ēkas būvniecību

Vēstulē minēts, ka nevalstiskās organizācijas 30.jūnijā ir saņēmušas NKMP starpatbildi uz privātpersonas priekšlikumu iekļaut “Marsa parku” Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, no kuras izrietot, ka, lai varētu apkopot un pārbaudīt par parku pieejamo vēsturisko informāciju, izskatīt iesniegto dokumentāciju, veikt salīdzinājumu ar citiem šādas tipoloģiskās grupas objektiem un apsekot to dabā, proti, lai novērtētu tā kultūrvēsturisko vērtību un saglabātību, lēmuma pieņemšanas termiņš tiekot pagarināts līdz šā gada 15.septembrim.

Lai pārvalde varētu to izdarīt, organizācijas lūdz līdz minētajam datumam neuzsākt Valsts drošības dienesta jaunās ēkas būvniecības darbus, tostarp, paredzēto “Marsa parkā” esošo koku nociršanu.

Saistītie raksti

Vēstuli ir parakstījis apvienības “Pilsēta cilvēkiem” priekšsēdētāja vietnieks Mihails Simvulidi, un tai pievienojas Rīgas Apkaimju alianse, Čiekurkalna attīstības biedrība, Rīgas Centra attīstības biedrība, Sabiedriskās politikas centrs “Providus”, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, Teikas apkaimes biedrība, Regbija klubs “Eži”, Sarkandaugavas attīstības biedrība, Vides aizsardzības klubs, Brasas apkaimes biedrība “PAR kokiem Rīgā” un domubiedru grupa “Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons””.

Jau vēstīts, ka Rīgā, bijušā velotreka “Marss” vietā, plānots būvēt jaunu ēku VDD vajadzībām, tādējādi nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas