Foto: pexels.com

Maigs vīrietis un stipra sieviete – vai šīm attiecībām ir nākotne? 0

Tradicionālais lomu sadalījums vairs nepastāv: sievietes apgūst vīriešu uzvedības modeli, vīrieši meklē maigumu un sapratni.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Lasīt citas ziņas
Attiecības starp dzimumiem kļūst arvien sarežģītākas. Vai tomēr nē?

“Ko tas viss nozīmē?” – jautā 33 gadus vecais Andrejs. Pagājis jau mēnesis, kopš viņš bārā iepazinās ar spilgto bruneti Janu. Pēc vētrainas nakts viņš vēlējās uzzināt viņas tālruņa numuru. Par atbildi Jana tikai smējās un rotaļīgi teica, ka viņa piezvanīs pati. Andrejs bija pārliecināts, ka sekos turpinājums – viņi taču lieliski pavadīja laiku un abi ir brīvi! Tomēr Jana pazuda, bet Andrejs nevar viņu aizmirst.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav jau tā, ka viņa man būtu ļoti vajadzīga… Bet es visu laiku domāju: kas bija nepareizi, kur es kļūdījos?

Un vispār – kā tad vajadzētu izturēties ar šādām meitenēm, kā viņas noturēt, piesaistīt? Es nesaprotu.”

Viņam var tikai just līdzi. Tāpat kā 40 gadus vecās Diānas draugam: “Viņš bija viens no tiem, kurš man vienmēr patika. Mēs labi pavadījām laiku: pļāpājām, uzjautrinājāmies, viņš bija galants, mums ir līdzīgas gaumes. Bet gultā viņš izrādījās pārāk nedrošs un man bija garlaicīgi. Pēc tam es ātri pārtraucu attiecības: man nepieciešams aktīvs vīrietis, lai man nevajadzētu minēt, vai viņš tiešām mani grib.”

Foto: pexels.com

Un cik daudz vēl ir tādu sieviešu, kuras vēlas kontrolēt visu, spēlēt pēc saviem noteikumiem, bet pēc tam sūdzas par saviem maigajiem un vājajiem partneriem? Seksologi apgalvo, ka vīrieši mūsdienās iegūst sieviešu īpašības: viņi ir viegli ievainojami, meklē maigumu un sapratni. Tajā pašā laikā sievietes arvien vairāk darbojas kā vīrieši: pieņem lēmumus, uzņemas atbildību, tieši izsaka savas vēlmes.

Mačo un blondīnīte
Dzīvē viss ir mainījies, bet realitāte nav tāda, kādu to redzam TV ekrānos un reklāmās. Tur gan vīrieši, gan sievietes joprojām sevi pasniedz kā ideālus vēlmju objektus: dziļš dekoltē, izcelts viduklis, augstpapēžu kurpes. Vai neskūts vaigs, stipras rokas, muskuļi…

Tas viss ir tik pārspīlēts, ka atgādina maskarādi: it kā visi apkārtējie nolēmuši saposties kā “īsti vīrieši” un “īstas sievietes”. Ko mēs panākam, kad tik stingri uzsveram dzimuma pazīmes? Vai mēs tiešām pārliecinām paši sevi?

Foto: pixabay

Tā tas ir – pārliecināti sociālie psihologi un seksologi. Ja mēs pievēršam tik lielu uzmanību ārienei, tas nozīmē, ka seksuālā identitāte kļūst arvien neskaidrāka. Tradicionāli vīrietis bija aizņemts darbā: tur viņš pavadīja gandrīz visu savu laiku, bet tas viņam sniedza dominējošo stāvokli ģimenē.

Tagad lielākā daļa sieviešu strādā. Vīriešu pārākums pārstājis būt neapstrīdams, fiziskais spēks ir maz pieprasīts, vīrieši pavada vairāk laika ar bērniem, rūpējas par savu ķermeni un izskatu.

No otras puses, taisot karjeru, sievietes bieži jūtas ne savā vietā: ir neērti nopelnīt vairāk nekā vīriešiem. Tajā pašā laikā viņas nevar atrauties no darba, lai pievērstos mājai un bērniem. Šāds iekšējs apjukums nevar neietekmēt intīmo dzīvi.

Foto: Shutterstock

Kad neatkarīga, sevi realizējusi mūsdienīga sieviete satiek vīrieti, par kuru sapņoja, izrādās, ka viņa… nepavisam nevēlas dzīvot ar viņu kopā. Jā, viņš ir gatavs aizsargāt un aizstāvēt viņu, bet izturas aizbildnieciski, uzstāj uz savu, uzskata sevi par galveno. Un viņa neviļus domā: “Kas viņš tāds ir, lai man ko norādītu?”

Pilnīga līdztiesība
Sievietes un vīrieši kļuvuši pārāk līdzīgi viens otram. Viņi kopā mācās, strādā, veic mājsaimniecības darbus, ieņem vienādus amatus, viņiem ir vienāds dzīvesveids. Tas viņus satuvina un padara viens otram saprotamākus… kamēr runa nav par seksualitāti.

Galu galā iekāres daba saglabājusies nemainīga: tā joprojām rodas ārpus mūsu gribas un meklē citu – patiesi atšķirīgu. Tās ir atšķirības, kas mūs piesaista un uzbudina un to mums šodien pietrūkst.

Kā apgalvo speciālisti, jebkura sistēma ir balstīta uz diviem spēkiem: centrbēdzes un centrtieces. Lai izveidotos ģimene, partneriem ir jālīdzsvaro vienam otrs.

Mērķtiecīgs vīrietis ir orientēts uz ārieni, pārī viņš paliek klasisks “mamuta nesējs”. Jautājums ir, vai sieviete piekrīt tam, ka viņas loma ir “pavadošā sieva savam vīram”.

Ja pasivitāte viņu neapmierina, var mēģināt apvienot lomas, kas ir diezgan grūti. Īpaši sarežģīti tas ir visenerģiskākajiem un neatkarīgākajiem: viņi neprot deleģēt pilnvaras, nav gatavi atzīt savas vājības un grib, lai viņiem vienmēr ir taisnība.

Foto: Pexels

Daudzas “meitenes ar raksturu” jau jaunībā izvēlas liktenīgās pavedinātājas lomu, kurai vajadzētu viņas pasargāt no vilšanās. Donžuāna stils nozīmē nevēlēšanos atpazīt savas un citu jūtas un spēju pāriet no draudzības uz seksu un atpakaļ bez emocionālām ciešanām.

Kā tad ar vīriešiem? Viņi joprojām grib patikt sievietēm. Viņi uztraucas, ka nevar apmierināt savu partneri, viņi baidās, ka tiks salīdzināti ar citiem. Daudzi no viņiem jūtas kā upuri, kā sievietes rotaļlieta, tāpēc seksuālas darbības izraisa viņiem stresu. Ja sieviete neizraisa uzticēšanos vai uzvedas pārāk atbrīvoti, vīrietis bieži vien izvēlas atkāpties.

Tas, ka sievietes arī sajūt iekāri, nevienam nav noslēpums, bet, kad viņas bez kautrēšanās, nevilcinoties pauž savas vēlmes, tas joprojām izraisa vīriešos apjukumu.

Ja vīrietis mīl sievieti, un uzticas viņai, viņš grib būt labs viņas acīs, un tāpēc pielāgojas, piekāpjas, uzvedas tā, kā viņai patiktu… un tā riskē zaudēt savu pievilcību sievietes acīs.

Jauns attiecību stils
Psihisks biseksuālisms ir viens no Freida atklājumiem. Pateicoties tam, vīriešu un sieviešu fantāzijās ir gan dominējoši, pakļaujoši, gan pasīvi, iekaroti tēli.

Eksperti paskaidro, ka vīrietis, kuram patīk, kad sieviete atrodas augšpusē, tāpēc nekļūst par sievišķīgu. Un sievietei nav iebildumu dominēt, ja ar to saprot vēlmi iekarot savu partneri.

Kādas ir prognozes? Uz ko mēs virzāmies šobrīd, kad, šķiet, visdabiskākā – divu cilvēku savienība – mainās mūsu acu priekšā? Acīmredzot rodas jauns, cilvēces vēsturē vēl nebijis attiecību modelis.

SAISTĪTIE RAKSTI

Ikviens meklēs savu recepti pārim, piemērīs dažādas lomas, lai atrastu sev piemērotāko. Jebkurā gadījumā mēs uz to ceram.

Avots: psychologies

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs apzināti “cepinās” saulē karstākajā dienas laikā
Alkohols smadzenes sasniedz 30 sekunžu laikā. Kā tas ietekmē katru mūsu orgānu?
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 15
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Kā jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
„Niez acis, tek deguns, moka šķavas? Iespējams – putekšņu alerģija jeb polinoze
Jana Kļava: Mācāmies nodrošināt pacientu vienlīdzību arī Latvijā
Nesteidz sauļoties: pret ādas vēža draudiem izturamies vieglprātīgi
“Itālijā vīns par diviem eiro, mēs varam tikai sapņot!”: Danusēvičs atklāj, kā veselības ministrija cenšas izskaust dzeršanu Latvijā
Valciņa: Katrs nepiešķirts eiro medikamentiem nozīmē kāda cilvēka nāvi – tik vienkārši!
Kad ir jāsāk pieskatīt savu sirdi?
Enerģijas vairotājs koenzīms Q10: uzlabo sirdsdarbību, muskuļu un smadzeņu darbību
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien laika apstākļi sasniegs nepieredzētus rekordus
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Siguldā, Gaujas pludmalē pazudusi piecus gadus veca meitenīte. Policija lūdz palīdzību!
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Viņa būtība bija cīņa par brīvu Latviju! Vilnis Zaļkalns Zviedrijā
21:42
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
21:39
Arheologu sensacionālais atklājums – romiešu templis Nīderlandē
20:54