Foto – Ieva Lūka/LETA

“Lursoft”: Pirmajā pusgadā reģistrēts par 11% mazāk jaunu uzņēmumu 0

Latvijā šogad pirmajā pusgadā reģistrēti 4305 jauni uzņēmumi, kas ir par 11% jeb 532 uzņēmumiem mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, kā arī mazāk nekā šajā laika posmā aizpērn, liecina “Lursoft” apkopotie dati.

FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus “Lursoft” norāda, ka likvidēto uzņēmumu skaits turpinājis pārsniegt jaunreģistrēto skaitu – 2022.gada pirmajos sešos mēnešos likvidēti 5799 uzņēmumi.

Līdzīgi kā pērn pirmajos sešos mēnešos, arī šogad pirmajā pusgadā visbiežāk likvidēti mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības nozarē strādājošie uzņēmumi, savukārt trešajā vietā pēc likvidēto uzņēmumu skaita ierindojušies specializētie būvdarbi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad pirmajos sešos mēnešos reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls ir mazāks nekā pērn attiecīgajā periodā reģistrētajiem uzņēmumiem. “Lursoft” dati liecina, ka 2022.gada pirmajā pusgadā jauno uzņēmumu pamatkapitāls bija kopumā 28,97 miljonu eiro apmērā, kamēr pērn šajā laikā periodā – 47,63 miljoni eiro.

“Lursoft” norāda, ka šogad jūnijā reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls ir 3,6 miljoni eiro, kas ir būtiski mazāk nekā 2021.gada jūnijā un arī 2020.gada jūnijā.

Lai gan gandrīz 90% no visiem pagājušajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, jūnijā reģistrēts arī 51 jauns individuālais komersants, sešas zemnieku saimniecības, septiņas ārvalstu komersantu filiāles, tāpat arī četras pilnsabiedrības, trīs akciju sabiedrības un divi individuālie uzņēmumi.

Pamatkapitāla apmēra ziņā “Top 10” priekšgalā izvirzījušās sabiedrības ar ierobežotu atbildību, visas trīs reģistrētās akciju sabiedrības ierindojot 10. pozīcijā, jo tām visām reģistrēts akciju sabiedrībām minimālais pieļaujamais pamatkapitāls – 35 000 eiro.

“Lursoft” dati arī liecina, ka gandrīz 49% gadījumu no visiem jūnijā reģistrētajiem uzņēmumiem to īpašniekiem jau iepriekš piederējušas daļas kādā uzņēmumā.

Lielākais jūnijā reģistrētais uzņēmums ir SIA “F-Trans”, kura reģistrēto un apmaksāto pamatkapitālu veido 538 500 eiro. Jaunreģistrētā uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir pirms desmit gadiem dibinātais SIA “FishTrans”, kas Rojā apsaimnieko noliktavu/saldētavu ar zivju pieņemšanas punktu. “F-Trans” patiesais labuma guvējs ir Raivis Pērkons, kuram pieder 80% “FishTrans” daļu. Uzņēmējam patiesā labuma guvēja statuss reģistrēts arī mazumtirdzniecības uzņēmumā SIA “DC Road”.

Lai gan puse no visiem aizvadītā mēneša jaunajiem uzņēmumiem reģistrēti Rīgā, starp “Top 10” lielākajiem ierindojušās arī divas kapitālsabiedrības no Mārupes novada, kā arī uzņēmumi no Jūrmalas.

Mārupes novada Piņķos reģistrētā SIA “PK properties” pamatkapitāls ir 419 900 eiro. “Lursoft” pieejamā informācija rāda, ka uzņēmums izveidots, atdalot daļu no būvniecībā strādājošā SIA “PK serviss”. Šis 2004.gadā reģistrētais uzņēmums pēdējos trīs gadus strādājis ar apgrozījuma kritumu. Pērn tas samazinājās līdz 5,17 miljoniem eiro, kas ir par 32,6% mazāk, salīdzinot ar 2020.gadu.

Pērn “PK serviss” uzvarējis divos publisko iepirkumu konkursos, no kuriem lielākais bijis SIA “SFM Latvia” izsludinātais 3,05 miljonus eiro vērtais darījums par metālapstrādes ražošanas ēkas būvniecību. Par reorganizācijas plāniem “PK serviss” norādījis jau pagājušā gada vadības ziņojumā, tajā skaidrojot, ka reorganizācijas mērķis ir izdalīt no uzņēmuma atsevišķā jaunveidojamā uzņēmumā vienu nekustamo īpašumu. Citi “PK serviss” aktīvi vai noslēgto līgumu rezultātā radušās saistības reorganizācijas ceļā netiks nodotas. Jaunizveidotā “PK properties” īpašnieki ir Kārlis Plensners un Imants Kokins.

Trešais lielākais jūnijā reģistrētais uzņēmums atrodas Jūrmalā. SIA “Vadības konsultācijas SA” pamatkapitālā ieguldīti 400 000 eiro. “Lursoft” dati rāda, ka Jūrmalā reģistrētā uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir nekustamo īpašumu jomā strādājošā SIA “Vārpas investīcijas”, kuras īpašniece savukārt ir Zanda Zemniece. “Lursoft” norāda, ka arī “Vārpas investīcijas” reģistrēta šogad.

Viens no lielākajiem jūnijā reģistrētajiem uzņēmumiem ir arī AS “Neatkarīgā”, kurā par valdes locekli iecelta SIA “Mediju nams” amatpersona Ilze Bērziņa, savukārt par padomes locekļiem – Gundega Kārkliņa, Daina Ločmele un Ilze Šteinfelde. Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem īsi pirms Jāņiem ziņots, ka līdz ar “Mediju nama” īpašnieku plāniem mainīt uzņēmuma biznesa modeli, vairāki Latvijas lielāko uzņēmumu īpašnieki un vadītāji pauduši bažas, ka masu informācijas līdzekļi “nra.lv” un “neatkariga.lv” var nokļūt Latvijas sabiedrības vairākuma interesēm neatbilstošu īpašnieku kontrolē, tāpēc izteikta vēlme iegādāties “Mediju namu”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Lai novērstu tikai viena īpašnieka interešu pārsvaru, kā arī uzņēmuma īpašnieku interešu līdzsvarošanu, pieņemts lēmums izveidot AS “Neatkarīgā”. Paziņojumā teikts, ka “Mediju nama” pārņemšana notiks ar pārejas formu, lai jaundibinātā akciju sabiedrība tiktu pakāpeniski sagatavota investoru struktūras izveidei, kurā nevienam no īpašniekiem nebūs iespējas vienpusēji diktēt medija saturu.

Ārvalstu ieguldījumi reģistrēti 83 no 721 aizvadītajā mēnesī reģistrētā uzņēmuma. Lielākais no tiem, kurā kāds no patiesajiem labuma guvējiem ir no ārvalstīm, ir SIA “Davio Group” – 99,09% šī uzņēmuma kapitāldaļu pieder SIA “Inter Home”, kura viena no dalībniecēm savukārt ir Darja Okseņenko no Ukrainas. Jaunreģistrētā “Davio Group” pamatkapitāls ir 307 710 eiro.

FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 1
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs