Ilustratīvs attēls. Foto LETA

Madonas pusē novērots baltais stārķis. Ornitologi izsaka minējumus, kāpēc šajā laikā 14

Madonas pusē šomēnes novērotais baltais stārķis, visticamāk, Latvijā ziemo, aģentūrai LETA teica Latvijas Ornitoloģijas biedrības goda biedre ornitoloģe Māra Janaus.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Kā liecina publikācija sociālajā tīklā “Facebook”, pagājušās nedēļas nogalē Madonas novadā uz lauka nofotografēts baltais stārķis.

Ornitoloģe skaidroja, ka, visticamāk, putns Latvijā palicis ziemot. Katru gadu atsevišķi putni ziemā prom neaizlido un cenšas pārziemot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baltā stārķa izredzes izdzīvot līdz pavasarim Janaus vērtēja diezgan augstu. Ja februārī neuznāks lieli sali un neaizsals ūdenskrātuves, tad stārķim būs iespēja atrast sev barību un izdzīvot.

Viņa arī aicināja vietējos iedzīvotājus putnam palīdzēt sagādāt barību. Ņemot vērā, ka stārķis ir gaļēdājs, nederēšot maize, putra un kartupeļi. Taču zivis, zivs gabali un gaļas atgriezumi šajā situācijā stārķim var līdzēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.