Francijas prezidents Emanuels Makrons uzaicinājis EK prezidenti Urzulu fon der Leienu pievienoties viņam braucienā uz Ķīnu, “lai mēs varētu runāt vienotā balsī”.
Francijas prezidents Emanuels Makrons uzaicinājis EK prezidenti Urzulu fon der Leienu pievienoties viņam braucienā uz Ķīnu, “lai mēs varētu runāt vienotā balsī”.
Foto: Mohammed Badra/EPA/SCANPIX

Makrons: “Neatbalstot Ukrainu un ļaujot Krievijai uzspiest “spēcīgākā likumu” kaujas laukā, arī Eiropā nebūs miera” 85

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām aicinājis Eiropu pamosties un skaidri saskatīt autoritārisma tendences galēji labējo partiju un valdību vidū.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas
“Visur mūsu demokrātijās plaukst šīs idejas, ko virza ekstrēmisti un jo īpaši galēji labējās partijas,” vizītē Vācijā sacīja Makrons. “Šis ļaunais vējš pūš Eiropā, tāpēc pamodīsimies,”

aicināja prezidents.

“Eiropa nav tikai vieta, kur mēs sev piešķiram kopīgus noteikumus, tā ir vērtību kopums. Mums jāatrod spēks un apņemšanās to aizstāvēt visur,” uzsvēra Francijas līderis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par Krievijas agresiju, Makrons sacīja, ka eiropiešiem ir jauna atbildība nodrošināt mieru kontinentā, un viņi nevar paļauties tikai uz ASV drošības garantijām. Eiropai būs jādomā arī par savu aizsardzību un drošību, viņš piebilda.

Neatbalstot Ukrainu un ļaujot Krievijai uzspiest “spēcīgākā likumu” kaujas laukā, arī Eiropā nebūs miera, sacīja Makrons. “Ukrainā uz spēles ir likta jūsu drošība, mūsu miers,” viņš piebilda.

Eiropas Savienībai (ES) ir vajadzīga “Eiropas prioritāte” aizsardzībā, un tai ir jāaizsargājas no negodīgas ekonomiskās konkurences ārpus bloka, uzskata Francijas prezidents.

Lai stātos pretī starptautiskajai konkurencei, būtu nepieciešams palielināt ES budžetu, pavēstīja Makrons, aicinot bloku dubultot savus izdevumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.