Mediķu darbs Ukrainas frontē: Kaujas stresa dēļ ir ļoti daudz nevajadzīgi amputēto roku un kāju 90

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš parāda video no Ukrainas kaujas mediķiem Kreminas sektorā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Kādā intervijā ar Ukrainas kaujas mediķi varēja uzzināt, ka ir ļoti daudz amputāciju tikai tādēļ, ka nepareizi ir uzlikts žņaugs, viņš stāsta.

Pie viegliem ievainojumiem, kur nevajadzētu to lietot, karavīri-glābēji liek.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņi redz asinis, viņi mēģina tās aizturēt. Ja divu stundu laikā žņaugs netiek palaists vaļā, tas nozīmē, ka locekli saglābt būs praktiski neiespējami, tiek paskaidrots.

Ir ļoti daudz nevajadzīgi amputēto locekļu – rokas un kājas. Tas notiek kaujas stresā – tu redzi ievainotos un gribi viņiem palīdzēt.

Protams, pateicoties cilvēkiem, kas veic savus pienākumus, – ārstiem, māsām –, tiek glābtas daudzas dzīvības.

Uz jautājumu, vai ir mainījušies ievainojumu veidi, Slaidiņš atbild: “Nekas tur nevar mainīties.” Viņš paskaidro, ka tiek lietota tā pati artilērija. Riebīgākais, ka no mīnām parasti cieš kājas.

Valdība 24.oktobrī lēma bez atlīdzības Ukrainas valdības institūcijām nodot 61 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) uzskaitē esošu medicīnisko transportlīdzekli, ziņo aģentūra LETA.

Pēc Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā NMPD ir pārskatījis tā rīcībā esošos medicīniskos transportlīdzekļus, izvērtējot, kuri vairs nav nepieciešami dienesta funkciju nodrošināšanai un kurus būtu iespējams nodot bez atlīdzības Ukrainas valdības institūcijām, lai atbalstītu Ukrainas sabiedrību un tās aizstāvjus, skaidro Veselības ministrijā (VM).

Izvērtējumā tika secināts, ka NMPD var piegādāt Ukrainas valdības institūcijām 61 medicīnisko transportlīdzekli, kuru kopējā vērtība aplēsta 163 147 eiro.

Paredzēts, ka transportlīdzekļu nogādāšanu Ukrainā un to nodošanu Ukrainas valdības institūcijām nodrošinās biedrība “Mūsu ligzda”, kas segs visus saistītos izdevumus saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un biedrības noslēgto sadarbības līgumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.