RSU profesore, politoloģe Ilga Kreituse.
RSU profesore, politoloģe Ilga Kreituse.
Foto: LETA

“Mēs sevi nostādām mazāk izglītotas valsts veidolā,” Kreituse par to, ka bļaut jau māk visi 218

Dažas dienas pirms stājās spēkā ārkārtējā situācija, strauji pieauga vakcinēties gribētāju skaits. Vai sabiedrība beidzot ar šiem noteikumiem ir izpratusi situācijas nopietnību?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

“Es negribētu teikt, ka sabiedrība ir pilnībā izpratusi, jo puse cilvēku min, ka vakcinējas piespiedu kārtā, lai varētu strādāt. Tas ir ļoti slikti, ka nav šīs izpratnes, bet tas ir divpusējs process, par ko mēs visu laiku runājam – no vienas puses ir cilvēki, kuri līdz galam neizprot, no otras puses viņiem netiek dots tāds skaidrojums, lai viņi saprastu, kāpēc tas ir nepieciešams,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atbild Ilga Kreituse, RSU profesore, politoloģe.

Viņai esot mazliet skumji skatīties Eiropas karti uz sarkano līniju, kas iet cauri Eiropai no ziemeļiem uz dienvidiem, sākot no Latvijas, ir tā sarkanā līnija, kas apzīmē cilvēkus, kuri nevakcinējas un nesaprot, arī Bulgārijā un Rumānijā dominējošā krāsa ir sarkana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tad ir zaļā karte, kas iet uz otru pusi, uz Vāciju, kur vakcinācija beigusies un cilvēki var dzīvot normālu dzīvi.

“Tad ir jāprasa mūsējiem antivakseriem vai skaļāk bļāvējiem, kas par to visu runā – vai tad tur dzīvo aprobežoti, nesaprotoši, dumji cilvēki, ka viņi vakcinējas? Mēs sevi nostādām mazāk izglītotas valsts veidolā,” Kreituse uzskata.

Viņa šo situāciju salīdzina ar dzīvi bērnudārzā. “Ja viens bērns sāk skaļi bļaut, tad audzinātāja pievēršas tieši tam bļāvējam, visi pārējie stāv klusu. Valstī situācija ir līdzīga. Mēs pārraidām, runāja par to, kā skaļi bļauj antivakseri, bet tie, kuri ir vakcinējušies, mierīgi dzīvo dzīvi, skatās, kas notiek un analizē situāciju,” politoloģe norāda.

Kreitusei šķiet, ka vairāk vajadzētu runāt tiem, kuri ir vakcinējušies, kuri aizstāv savas tiesības uz dzīvi un dzīvību un nereklamēt, nerādīt katru dienu tos, kuri protestē.

“Bļaut māk visi, bet citu dzīvi apdraudēt – to viņi neredz savā darbībā! Šī skaļā bļaušana valstī ir kļuvusi par bailēm. Mums ļoti bieži, ja piedraud ar streiku, tad uzreiz valdība sakustās! Bailes ir jāpārvar un jādod pretspars
tiem, kuri ir nostājušies pret to, ko Eiropa ir izdarījusi!” profesore aicina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.