Foto: AP

Miera samita noslēguma deklarācijā uzsvērta Ukrainas teritoriālā vienotība, taču ne visas valstis parakstīja dokumentu 157

Vienojoties par mieru Ukrainā, jāievēro tās teritoriālā nedalāmība, uzsvērts svētdien pieņemtajā Ukrainas miera samita noslēguma deklarācijā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Dokumentā arī aicināts apmainīties ar visiem karagūstekņiem un nodrošināt uz Krieviju izvesto ukraiņu bērnu atgriešanos dzimtenē.

“Mēs uzskatām, ka miera panākšanai ir nepieciešama visu pušu iesaistīšanās un dialogs,” sacīts paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs vēlreiz apliecinām apņemšanos ievērot (..) visu valstu, tostarp Ukrainas, suverenitātes, neatkarības un teritoriālās integritātes principus to starptautiski atzītajās robežās,” uzsvērts dokumentā.

93 valstu pārstāvji bija pulcējušās Šveices kalnu kūrortā Birgenštokā uz divu dienu samitu, kurā tika apspriesti Kijevas priekšlikumi par izeju no konflikta.

Tomēr noslēguma paziņojumu neparakstīja Apvienotie Arābu Emirāti, Armēnija, Bahreina, Brazīlija, Dienvidāfrikas Republika, Indija, Indonēzija, Lībija, Kolumbija, Meksika, Saūda Arābija, Taizeme un Vatikāns.

Kijiva veltīja lielas pūles, lai nodrošinātu to valstu piedalīšanos, kurām ir labas attiecības ar Maskavu. Tomēr Ķīnu neizdevās pārliecināt piedalīties samitā.

Krievija uz samitu netika uzaicināta.

Samitā darba grupas pievērsās arī globālās pārtikas drošības un kodoldrošības jautājumiem.

“Pārtikas drošību nekādā veidā nedrīkst padarīt par ieroci,” uzsvērts deklarācijā, piebilstot, ka piekļuve ostām Melnajā un Azovas jūrā ir izšķiroša pasaules pārtikas apgādei.

Dokumentā arī teikts, ka Ukrainai jābūt “pilnīgai suverēnai kontrolei” pār Zaporižjas atomelektrostaciju, kuru okupējis Krievijas karaspēks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.