Foto: Lita Krone/LETA
Foto: Lita Krone/LETA
Mūžībā devies Uldis Šteins.

Mūžībā devies izcilais horeogrāfs Uldis Šteins, kurš bija arī Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs 0

Vakar, 23.maijā, nomiris Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs, horeogrāfs, dejas pedagogs, inženieris, kino ražošanas organizators Uldis Šteins, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Šteins dzimis 1935.gada 28.jūlijā Rīgā. Viņš visu mūžu nostrādājis vienā pamatdarba vietā – Rīgas Kinostudijā, dažādos amatos virzīdamies pa karjeras kāpnēm. Savā mūžā Šteins vadījis tikai vienu deju ansambli – “Vektors”. Šteins bijis viens no viscienītākajiem, visiemīļotākajiem latviešu skatuves dejas meistariem, deju kolektīvu vadītājiem un dažāda mēroga Deju svētku virsvadītājiem. Viņš raksturots kā dejas inženieris ar konstruktīvu domāšanu, loģisku prātu, pārdomātu rīcību, nosvērtu un mierīgu temperamentu, lojālu un demokrātisku attieksmi gan pret augstāk, gan zemāk stāvošajiem deju jomā.

Pēc Rīgas Politehniskā institūta beigšanas 1959.gadā Šteins sācis strādāt Rīgas Kinostudijā kā galvenais inženieris, vēlāk kā direktora vietnieks (1978-1990) un direktors (1990-1998), pasniedzis kinotehnoloģiju Latvijas Kultūras akadēmijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mīlestību uz tautas deju Šteins atklājis jau bērnībā, dejojot bērnu deju kolektīvos. Vēlāk viņš zināšanas papildinājis, dejojot tautas deju ansamblī “Dancis”. Lielus panākumus Šteins guvis, kopš 1960.gada vadot deju kolektīvu “Vektors”, kurš Šteina vadībā lepojas ar uzrādītajiem augstajiem rezultātiem – jau 1963.gadā iegūts Tautas deju ansambļa nosaukums, pēc tam deju svētku skatēs un dažādos konkursos nopelnītas neskaitāmas balvas.

Mākslinieks ir vairāku deju autors, tās tikušas gan prēmētas jaunrades konkursos, gan dejotas deju svētkos. Viņš saņēmis Dejas balvu par mūža ieguldījumu, kā arī Triju Zvaigžņu ordeni.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs un plašā dejotāju saime izsaka visdziļāko līdzjūtību Šteina tuviniekiem

SAISTĪTIE RAKSTI