Nāburgs: Patērētājiem jāapbruņojas ar pacietību, jo ar katru gadu elektroenerģijai jāpaliek lētākai 16

Toms Nāburgs, Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs TV24 raidījumā “Preses Klubs”: ̶ Ar katru jauno iekārtu, kas Latvijā ražo lētu elektrību kopējā kilovatu spainī, elektrības cenai būtu jākrītas. Vēja enerģija izmaksā apmēram 4 eirocentus/kilovatstunda, bet saules enerģija – aptuvei 5 eirocenti/kilovatstundā, rēķinot ilgtermiņā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Jauns solis eskalācijas virzienā: krievi sākuši pielietot īpašu “kaujas indi”
Kokteilis
VIDEO. Gints Andžāns uz teātra skatuves piedzīvojis nepatīkamu ainu: “Viņa man iesita tā, ka man gandrīz galvā palika caurums”
Lasīt citas ziņas

Nāburgs izsaka prognozi: katrs vēja vai lieljaudas saules paneļu parks, kas ienāks, piegādās elektroenerģiju četras līdz piecas reizes lētāk, nekā tā ir šobrīd – 300 eiro par megavatstundu. Jo lielāks apjoms pa pilītei, pa smilšu graudiņam ienāks kopējā apritē, jo straujāku cenu samazinājumu mēs ieraudzīsim.

Tāpat mums jāatceras tas, ka mūs tiešā veidā ietekmē viss, kas notiek Igaunijā un Lietuvā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš skaidro, kā veidojas cena vienā kopējā Baltijas traukā, ja tā var teikt: veidojas kopīga cena un patēriņš, kas mainās tikai tad, ja kāda no augstsprieguma līnijām starp valstīm, kas veido starpsavienojumu, atrodas apkopē.

Kad Igaunijā ir izteikti lētāka elektroenerģija, tas nozīmē, ka tehnisku sarežģījumu dēļ no igauņiem pie mums neplūst elektroenerģija.

Tuvākie pieci gadi ir tas periods, kad mēs jau jutīsim jauno saules paneļu un vēja parku projektu ietekmi elektroenerģijas cenas samazināšanas virzienā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.