Nauris Puntulis: Kam mums vispār Latvijas valsts, ja ne tikai aiz viena iemesla, lai saglabātu un rūpētos par savu valodu un kultūru? 103

Latvijā daudzi, pārsvarā cilvēki no ekonomikas un uzņēmējdarbības vides, saka – ja Latvijā kaut kas ir pārfinansēts, tad tā ir kultūra. Tur vēl esot liela iespēja “pasmelt” naudu – priekš kam mums tik daudz no valsts budžeta finansētu teātru, priekš kam mums tik daudz iestāžu, priekš kam mēs tai veltām tik lielu uzmanību? “Priekš kam mums vispār Latvijas valsts, ja ne tikai aiz viena iemesla, lai saglabātu un rūpētos par savu valodu un kultūru?” TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” komentāru sniedz kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

“Latvijas valsts tieši tādēļ ir dibināta. Mēs Latvijas valsti dibinājām nevis kā politisku nāciju, mēs dibinājām kā kultūrnāciju aiz viena iemesla – lai pastāvētu latviešu valoda un latviešu kultūra. Un pats agalvojums “pārfinansēta kultūra” manā ieskatā ir absurds. Tas būtu tik pat absurdi, kā pateikt, ka Latvijā ir par daudz latviešu valodas,” turpina ministrs.

“Pēc būtības mēs varam nonākt arī racionālākā skatījumā pie skaitļiem, un, protams, skaitliski mazai valstij kultūra izmaksā dārgāk. Līdzīgi kā katrs ceļa kilometrs skaitliski mazai valstij izmaksā dārgāk. Bet apgalvot, ka kultūra ir pārfinansēta, tas ir absurds apgalvojums. Mēs varam salīdzināt atalgojumu kultūras nozarē un citās nozarēs. Es patiešām to nevēlos pretstatīt, taču skaitļi rāda savu. Ja salīdzinām, piemēram, ar medicīnas nozari, tad kultūras nozares vidējais atalgojums ir precīzi divas reizes mazāks,” norāda Puntulis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.