Latvijas šaha čempionāta 2019.gada medaļnieces – Laura Rogule (no kreisās), Ilze Bērziņa un Linda Krūmiņa.

Neikšāns un Bērziņa ceturto reizi kļūst par Latvijas čempioniem šahā 0

Lielmeistari Artūrs Neikšāns un Ilze Bērziņa svētdien Rīgā kļuva par Latvijas čempioniem šahā, abiem pie valsts čempiontituliem tiekot ceturto reizi karjerā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Abi čempioni turnīru aizvadīja bez zaudējumiem. Neikšāns (reitings 2559) deviņās kārtās izcīnīja 7,5 punktus, bet Bērziņai (2224) septiņās partijās bija 6,5 punkti.

Otrā vieta vīriešu konkurencē tika lielmeistaram Ilmāram Starostītam (2457) – 6,5 punkti, savukārt pirmo reizi medaļu Latvijas čempionātā ieguva FIDE meistars Matīss Mustaps (2371), kuram tika bronza.

Dāmām nākamās aiz uzvarētājas palika attiecīgi FIDE meistare Linda Krūmiņa (2095) – 5,5 punkti, un lielmiestare Laura Rogule (2274) – pieci punkti.

Vīriešu konkurencē startēja 34 šahisti, bet sieviešu sacensībās – 24 spēlētājas.

Pērn par Latvijas čempioniem kļuva Ņikita Meškovs un Elizabete Limanovska. Meškovs šoreiz nepiedalījās, bet Limanovska bija desmitā.