Publicitātes foto

Nepiegādā preci, izvairās no saziņas, naudu neatgriež: veikali Latvijā, kuros labāk neiepirkties 10

Strauji pieaugot patērētāju sūdzību skaitam par internetveikaliem “www.proffit.lv” un “www.korbotex.lv”, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vērsies Valsts policijā par noziedzīga nodarījuma pazīmēm kompāniju “Kasija”, “Multi-Services” un “Maku Group” darbībās, aģentūru LETA informēja PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka patērētāju sūdzību skaits par internetveikaliem “www.proffit.lv” un “www.korbotex.lv strauji pieaug, jo netiek piegādātas pasūtītās preces, uzņēmumi izvairās no saziņas ar patērētājiem saistībā ar noslēgto līgumu neizpildi un neatmaksā patērētāju veikto samaksu par precēm, kuras viņiem nav piegādātas.

Gertmane atzīmēja, ka PTAC joprojām turpina saņemt patērētāju iesniegumus jeb sūdzības par pirkumiem minētajos interneta veikalos. Patērētāji ir samaksājuši pilnu priekšapmaksu par precēm, tomēr nav saņēmuši ne pasūtītās preces, ne naudas atmaksu, tāpat viņi tiek maldināti gan par preču piegādes, gan par naudas atmaksas termiņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa minēja, ka bieži vien komersanti nav sasniedzami – uz telefona zvaniem un e-pasta vēstulēm komersanti neatbild. Minētie komersanti izvairās no saziņas arī ar PTAC, neatbildot uz iestādes pieprasījumiem sniegt paskaidrojumus.

PTAC, saskatot noziedzīga nodarījuma pazīmes “Kasija” un “Multi-Services”, kā arī “Maku Group” rīcībā, un nolūkā aizsargāt patērētājus un nodrošināt kaitējuma atlīdzināšanu, kā arī novērst un atklāt krimināla rakstura apdraudējumus, ir vērsies Valsts policijā.

“Patlaban ar PTAC kompetencei atbilstošiem tiesiskiem līdzekļiem patērētāju tiesību aizsargāšana pret noziedzīgiem nodarījumiem – iespējamu noziedzīgu nodarījumu – un noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas nodrošināšana nav iespējama,” atzīmēja centrā.

Gertmane minēja, ka internetveikalā “www.proffit.lv” ir norādīts, ka fiziskas personas apkalpo “Kasija”, bet juridiskas personas jeb “bussiness-to-bussiness (B2B) klientus – “Multi-Services”.

Tomēr no patērētāju iesniegumiem izriet, ka arī fiziskām personām, veicot pasūtījumu mājaslapā “www.proffit.lv”, rēķins bieži vien ir izrakstīts ar “Mult-Services” rekvizītiem. Savukārt internetveikalā “www.korbotex.lv” preces piedāvā “Maku Group”.

Saņemot informāciju par problēmām, ar ko saskaras patērētāji, PTAC ir īstenojis dažādus preventīvos uzraudzības pasākumus attiecībā uz minētajiem internetveikaliem. Lai pasargātu no iespējamas jaunu patērētāju pievilināšanas minētajos internetveikalos, piemēram, ar solījumiem īsā laika periodā piegādāt preci, ir panākta attiecīgo vietņu izslēgšana no salīdzināšanas portāliem “kurpirkt.lv”, “gudriem.lv” un “salīdzini.lv”, klāstīja Gertmane.

Viņa atzina, ka ir pieņemts lēmums, ar kuru “Kasija” sodīta par negodīgas komercprakses īstenošanu. PTAC oktobra sākumā ir vērsies Valsts policijā par iespējamām krāpnieciskām darbībām no “Kasija” un “Multi-Services” puses, un pret šiem komersantiem Valsts policijā ir sākts kriminālprocess. Savukārt, pieaugot sūdzību skaitam par “www.korbotex.lv” vietnē pasūtītajām, bet nesaņemtajām precēm un komunikācijas problēmām, kas norāda arī uz šī internetveikala iespējamu izmantošanu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, PTAC ir ziņojis Valsts policijai un lūdzis izmeklēt arī “Maku Group” darbības kriminālprocesā.

Līdz ar to PTAC aicina patērētājus, kuriem ar “Kasija” un “Multi-Services”, kā arī “Maku Group” prettiesiskām darbībām ir nodarīti zaudējumi – pasūtījums nav izpildīts un tā pirkuma maksa nav atmaksāta, un pārdevējs izvairās no saziņas un iebildumu risināšanas -, vērsties ar oficiālu iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes trešā biroja otrajā nodaļā, lūdzot atzīt patērētāju par cietušo un pieprasīt nodarītā kaitējuma kompensāciju.

LETA jau ziņoja, ka oktobra sākumā PTAC brīdināja par “Kasija” un “Multi-Services” darbībām internetveikalā “proffit.lv”.

Tāpat centrs aicināja patērētājus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību iegādāties preces no internetveikala “proffit.lv”, ņemot vērā saņemto sūdzību lielo skaitu.

Savukārt oktobra beigās “Kasija” tika piemērots naudas sods 1580 eiro apmērā un tirgotājam uzlikts arī tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Kasija” pērn strādāja ar 15 861 eiro apgrozījumu un peļņu 3286 eiro apmērā. Uzņēmums reģistrēts 1997.gada maijā, un tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Genādijs Jevdokimovs, 2.novembrī nomainot iepriekšējo īpašnieku Romānu Kokinu.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Multi-Services” pērn strādāja ar 469 eiro zaudējumiem, bet ieņēmumus no pamatdarbības neguva. Uzņēmums reģistrēts 2014.gada decembrī, un tā pamatkapitāls ir 2888 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Andrejs Visockis. Savukārt iepriekš, līdz 19.oktobrim,uzņēmuma īpašnieks bija Andrejs Matjuņins.

Savukārt “Maku Group” pērn strādāja ar 5849 eiro apgrozījumu un peļņu 1840 eiro. Kompānija reģistrēta 2015.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro. Kompānija pieder Visockim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 1
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs