Latvijā
Sabiedrība

Nepiekrīt ļaut Latvijā ieceļot ārvalstniekiem, kuru ģimenes locekļi ir Latvijas pilsoņi0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šovakar noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto priekšlikumu likuma grozījumiem, kas paredzētu ļaut Latvijā ārkārtējās situācijas dēļ ieviesto pārvietošanās ierobežojumu laikā ieceļot ārvalstnieki, kuru ģimenes locekļi ir Latvijas pilsoņi.

Opozīcijas deputāti bija iesnieguši priekšlikumu grozījumiem likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

Politiķe Regīna Ločmele-Luņova (S) pauda, ka patlaban grūtības ieceļot Latvijā ir tiem Latvijas pilsoņiem, kuri atrodas ārpus Baltijas valstīm, un tiem cilvēkiem, kuri ir Latvijas iedzīvotāju ģimenes locekļi.

“Šo normu rakstījām spoguļveidā no Lietuvas krīzes noteikumiem. Līdzīga norma ieviesta arī Dānijā un Polijā. Manuprāt, tas ir absolūti konstruktīvs priekšlikums, jo citādi, lai cilvēki tiktu Latvijā, cilvēkiem ir jāvēršas personīgi pie robežsardzes priekšnieka un ārlietu ministra, lai saņemtu individuālu atļauju,” skaidroja deputāte.

Deputāti līdz ar to rosināja likumā noteikt, ka Ministru kabineta noteiktajā kārtībā 2020.gadā Latvijā būtu tiesīgi ieceļot ārvalstnieki, kuru ģimenes locekļi ir Latvijas pilsoņi (vecāki, bērni, adoptēti bērni, laulātie).

Savukārt ierodoties Latvijā no jebkuras valsts, izņemot Lietuvu un Igauniju, cilvēkiem būtu jādodas 14 dienu pašizolācijā.

Minēto priekšlikumu komisijas deputātu vairākums neatbalstīja. Par likumprojektu kopumā vēl lems Saeima. Iespējams, tas notiks vēl šovakar.

Kā ziņots, starp Baltijas valstīm bez ierobežojumiem varēs ceļot valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, liecina valdībā izskatītais Ārlietu ministrijas (ĀM) informatīvais ziņojums.

Dokumentā norādīts, ka Latvija, Lietuva un Igaunija uz citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu fona ir spējušas saglabāt salīdzinoši zemu un kontrolētu Covid-19 izplatību, kas piesardzīgā veidā ļauj mazināt ierobežojumus attiecībā uz starptautiskiem pasažieru pārvadājumiem, sākot ar pārvadājumu atjaunošanu starp Baltijas valstīm.

Saistītie raksti

Baltijas valstu premjerministri 6.maijā apņēmās no 15.maija atcelt ierobežojumus starp Baltijas valstīm. Lai nodrošinātu pasažieru pārvadājumu atjaunošanu un mazinātu Covid-19 krīzes radītos ierobežojumus personu pārrobežu kustībai, bet vienlaikus ierobežotu Covid-19 izplatības riskus, ir izstrādāts Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministriju saprašanās memorands par ceļošanas ierobežojumu atcelšanu dzelzceļa, gaisa, jūras un autotransportam un sadarbību šajā jomā Covid-19 krīzes laikā.

Ceļot starp Baltijas valstīm varēs, ja persona pēdējās 14 dienās nebūs apmeklējusi citas valstis vai tai nebūs noteikta pašizolācija vai karantīna.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.