Kultūra
Kultūrpolitika

Neskaidrības ap Mežaparka estrādi, iespējams, noskaidrosies šonedēļ0

Pagājušajā nedēļā ar politisku paziņojumu nāca klajā partija “Vienotība”. Partijas valdes priekšsēdētājs (viņš arī ekonomikas ministrs) Arvils Ašeradens pārmeta Rīgas domei, ka tā pretēji iepriekš parakstītajām vienošanām patlaban apgalvo, ka Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas otrās kārtas būvdarbus nebūs iespējams pabeigt 2020. gadā. Kolektīvi jau aktīvi gatavojoties svētkiem, un to pārcelšana gadu vēlāk “nozagtu svētkus veselai skolēnu paaudzei”, savukārt paziņoja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Patiešām: tuvojas 18. jūnijs, kad jābūt pabeigtiem darbiem Mežaparka estrādes pārbūvētajā skatītāju daļā un jāsāk gatavošanās Vispārējiem latviešu dziesmu un Deju svētkiem. Kad tie izskanēs, estrādē notiks vēl pāris koncerti, pēdējais būs grupas “Prāta vētra” koncerts 17. augustā, un jau dažas dienas vēlāk, 20. augustā, sāksies pašas estrādes demontāža un gatavošanās jaunās estrādes būvniecībai. Patlaban vislielākās neskaidrības ir par to, cik ilgā laikā estrādes būvniecības otro kārtu izdosies pabeigt.

Vēl 2016. gadā, kad tika paziņota Rīgas domes apņemšanās rekonstruēt Mežaparka estrādi, tiešām izskanēja solījums visus darbus pabeigt līdz 2020. gadam. Tomēr pēdējā pusgadā dzirdamas šaubas, vai apjomīgo, bet galvenais, tehnoloģiski ļoti sarežģīto procesu tiešām iespējams īstenot sākotnēji noteiktajā termiņā. Rīgas domes Īpašumu departaments kādu skaidrību sola šonedēļ, visticamāk, trešdien, kad preses konferencē prognozes par rekonstrukciju paudīs visas iesaistītās puses no arhitektiem līdz būvniekiem. Jāņem vērā, ka vēl nav pat izsludināts iepirkums par Mežaparka estrādes otrās kārtas būvniecību, bet skumja pieredze liecina – lielajos iepirkumos rezultāti gandrīz vienmēr tiek pārsūdzēti, tādējādi būtiski paildzinot darbu termiņus.

Bažas, vai estrādes pārbūvi izdosies pabeigt līdz 2020. gadā gaidāmajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, izskanēja jau 2017. gada rudenī. Viedokļi par to, vai šādā gadījumā svētki būtu jāatliek vai arī jāmeklē tiem alternatīva norises vieta, dalījās.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.