Latvijā
Kriminālziņas

No dzērājšofera prasa kukuli vairāku simtu eiro apmērā. IDB atklāj bēdīgo ainu ceļu satiksmes uzraudzībā1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Kukuļošanas problēma ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām pastāv, turklāt policijā ieviestie kontroles pasākumi, lai mazinātu korupcijas riskus, nedarbojas, paziņojumā presei norāda Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks.

Kopš darbības sākuma Iekšējās drošības birojs veicis izmeklēšanu 69 kriminālprocesos par kukuļošanu, no tiem 48 kriminālprocesi ir par Valsts policijas amatpersonu iespējamiem kukuļošanas gadījumiem.

2019.gadā izmeklēti 12 kriminālprocesi par policijas amatpersonu iespējamu iesaistīšanos kukuļošanā, no kuriem vismaz septiņi ir par kukuļošanu ceļu satiksmes uzraudzības jomā.

“Kukuļošanas problēma ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām pastāv – policijā ieviestie kontroles pasākumi, lai mazinātu korupcijas riskus, nedarbojas,” norāda IDB priekšnieks.

Regulāri, izmeklējot kriminālprocesus vai veicot resoriskās pārbaudes, IDB saskaras ar situācijām, kad video ieraksti patruļmašīnās esošajās video kamerās apzināti tikuši apstādināti vai traucēti.

Tāpat, veicot dienesta pienākumus, ceļu policisti tikpat kā neizmanto speciālās, pie formastērpa piestiprināmās kameras.

Kameru lietošana mazinātu gan korupcijas risku, gan strīdīgās situācijās aizsargātu pašu policistu, norāda Mūrnieks.

Nesen IDB nodevis prokuratūrai kriminālvajāšanai kārtējo lietu par policijas amatpersonas veikto kukuļošanu.

Pierādījumi liecina, ka Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersona pieprasīja no transportlīdzekļa vadītāja kukuli vairāku simtu eiro apjomā par izdarītā likumpārkāpuma – transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā – nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

IDB arī informēja, ka līdz šim liela daļa noziedzīgo nodarījumu saistībā ar kukuļošanu ceļu satiksmes uzraudzības jomā atklāta, pateicoties iedzīvotāju iesaistei.

Saskaroties ar pretlikumīgu rīcību no amatpersonu puses, birojs aicina rakstīt iesniegumu vai zvanot uz informatīvo uzticības tālruni 6 7 209 055.
Saistītie raksti

IDB arī atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikumu, personu, kura devusi kukuli, var atbrīvot no kriminālatbildības, ja kukulis šai personai izspiests vai ja tā pēc kukuļa došanas labprātīgi paziņojusi par notikušo un aktīvi veicina noziedzīgā nodarījuma atklāšanu.

IDB sācis savu darbību 2015.gada nogalē, un tā uzdevums ir atklāt, novērst un izmeklēt Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: Vai ārkārtas situācijā, kad noteikti pulcēšanās ierobežojumi, ļaudis apmeklē baznīcu?
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Žēl, ka izlaiduma nebija, bet tagad visi ceļi vaļā! Topošie studenti dalās sapņos
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Latvijas uzņēmumus apdraud organizēta noziedzības grupa; garnadži paviesojušies SIA “Mikrotīkls” un “Elko” 3
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
1 stunda
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Pilskalnes Siguldiņa”, moku kambaris, trušu pilsētiņa un citi apskates vērti objekti. Ziedošā Zemgale – apceļo piesardzīgi!
17 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kur “audzē” citronskābi, antibiotikas, vitamīnus un vakcīnas? “Biotehniskā centra” noslēpumainie bioreaktori
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģiska sestdiena Liepājā. Avārijā gājusi bojā nepilngadīga jauniete
25 minūtes